Projekt ukončen:

Dream of 7 peaks

Vybráno 0 Kč 3 500 Kč
199 999 Kč
 -
3 přispěvatelé
Celkem se zapojilo
1 167 Kč
Průměrná výše příspěvku
2 000 Kč
Nejvyšší příspěvek
90 dnů
Vybráno za
Více o tomto projektu

Dream of 7 peaks

Vybráno 0 Kč 3 500 Kč
199 999 Kč
Zakladatel
Tomáš Kravec
Datum přidání
11. 12. 2023
Poslední aktualita

19. 12. 2023 7:38

Trénink

V rámci přípravy absolvují Vánoce v Tatrách a Nízkých Tatrách. 23. 12. 2023 to bude okruh Trangoška-Ďumbier-Chopok-Trangoška. 16 km s převýšením 1178 m nahoru a 1168 m dolu. Pak na první svátek Vánoční výstup na Přední Solisko 2117 m s převýšením 765 m nahoru.

Zobrazit celou aktualitu

Představení projektu

Sedm vrcholu světa

Koruna planety je tvořena nejvyššími horami všech sedmi kontinentů. Jde o horolezecký projekt, který byl poprvé definován v 80. letech 20. století amatérským horolezcem a podnikatelem Richardem Bassem.

Můj příběh

V roce 2021 mi náhle zemřel dlouho roční kamarád a otec moji přítelkyni. Znali jsem se od mých 14 let.

Na 50-satku jsem mu daroval dres Sparty. Po jeho smrti jsem se rozhodl vynést jeho dres co nejvýš. Rozhodnutí padlo na Kilimanjaro. Tak jako absolutní laik a neznalec hor, jsem se rozhodl zdolat Kili. Tohle rozhodnutí jsem se rozhodl tajit až do konce a neřekl jsem to ani přítelkyni. Příprava trvala 3 měsíce, během které jsem shodil kolem 15 kg. Rozhodl jsem se jet přes cestovku CK Alpina. Byl tam jak český, tak i místní průvodce. Nejdřív jsme měli 4-denní výstup na Mt.Meru, pak safari a nakonec 6-dní na Kili. Sice s těžkostmi, ale nakonec se to zvládlo. Hory jsem si zamiloval a tak vznikla myšlenka zdolaní sedmých vrcholu každého kontinentu. Vznikl projekt Dream of 7 peaks. Další vrchol byl Elbrus přes CK Alpina, ale válka na Ukrajině mě donutila změnit plány. Chtěl jsem rok 2022 taky strávit ve výškách nad 5000 m. Tak domluvil jsem se s průvodcem, s kterým jsem byl Kili, že pudu s ním Everest Base Camp 5346 m. Celkem 10 dní s plnou bagaží ( 25 Kg ) na zádech. Dobrý trénink každý den, nahoru-dolu a k tomu nádherná scenérie. Tenhle rok rozhodnutí padlo na Elbrus. Bylo to docela složité se tam dostat, no zvládlo se to na jedničku. Jeli jsme bez cestovky a se spolužákem z výšky. Dali jsem to za 4 dny s aklimatizaci. Nahoře nás chytlo hodně špatné počasí a teploty kolem –20°C. Guide Tachir to chtěl 100 m před cílem ukončit kvůli bleskům, tak jsem si lehli k sobě na zem a počkali chvíli. Nakonec se to podařilo a v 6:00 jsme dosáhli vrcholu.

Jaké jsou plány do budoucna. Tak v březnu 2024 by jsem chtěl zdolat Kozciuzsko v Austrálií a pak ještě Aconcaguu v Argentině . Rok 2025 by patřil Mt.Vinson a McKinley. DO7P by měl končit v roce 2026 a to Everestem. Vše záleží hlavně na financích a zdraví.

Děkuji. 

Kdo za projektem stojí?

Jmenuji se Tomáš Kravec. Narodil jsem se na východním Slovensku v Levoči. Po studiu střední  průmyslový školy v Poprade a vysoké školy v Bratislavě jsem se přestěhoval do Prahy. V obore stavebnictví jsem se pohyboval od 14 let a zůstalo mi to do teď. Aktuálně pracuji jako stavbyvedoucí ve společnosti Strabag. Po absolvování Kilimanjara jsem si hory oblíbil a vymyslel projekt DO7P.

Na co vybrané peníze použijeme?

Peníze, které se vyberu, použiju na permity, letenky a výbavu. Převážná částka peněz se vloží do Aconcagui, která je nákladnější  jako Kozciuzsko. Aconcagua je v plánu v prosinci 2024.                               

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

19. 12. 2023 7:38

Trénink

V rámci přípravy absolvují Vánoce v Tatrách a Nízkých Tatrách. 23. 12. 2023 to bude okruh Trangoška-Ďumbier-Chopok-Trangoška. 16 km s převýšením 1178 m nahoru a 1168 m dolu. Pak na první svátek Vánoční výstup na Přední Solisko 2117 m s převýšením 765 m nahoru.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Dobrosrdečný přispěvatel
2 000 Kč  •  3. 2. 2024 9:18
Milý přispěvatel
500 Kč  •  29. 1. 2024 22:05
Velkorysý přispěvatel
1 000 Kč  •  14. 12. 2023 11:44

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Vyberte si odměnu

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu