Sbírka ukončena:

Rekonstrukce hřiště pro nemocné děti v nemocnici Motol

Vybráno 0 Kč 42 200 Kč
350 000 Kč
 -
16 dárců
Celkem se zapojilo
2 638 Kč
Průměrná výše daru
25 000 Kč
Nejvyšší dar
106 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Rekonstrukce hřiště pro nemocné děti v nemocnici Motol

Vybráno 0 Kč 42 200 Kč
350 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Pink Bubble
Datum přidání
1. 3. 2022

Pojďme společně rozzářit hřiště a terapeutickou zahradu dětským úsměvem.

Naše první sbírka dopadla na výbornou.
Děkujeme moc!

Bez Vás, našich dárců, bychom to nedokázali. 

Jste skvělí.

Pomozte nám projekt dotáhnout do konce.


Chtěli bychom Vás ještě jednou moc požádat o Vaši podporu. Abychom mohli celý projekt dokončit, chybí nám již poslední sbírka. Sbírka zaměřená na co největší zastínění terapeutické zahrady. Zastínění chceme docílit několika způsoby. V projektu máme nachystané sluneční plachty, altánky pro odpočinek ve stínu a soukromí se svými blízkými. V neposlední řadě chceme co největšího stínu docílit vhodnou výsadbou zeleně a vzrostlých stromů. Jdete do toho s námi?

Přes 20 000 dětských a dospívajících pacientů z celé České republiky navštíví každý rok motolskou dětskou nemocnici. To je asi stejně jako počet obyvatel Kutné Hory.
A my teď pro ně vylepšujeme terapeutickou zahradu, díky které bude pobyt v nemocnici o něco snesitelnější, radostnější, barevnější. Část už máme hotovou, se zbytkem bychom ale potřebovali pomoct. Přidáte se k nám a přifouknete s námi tuhle růžovou bublinu?

Kdo jsme

Jsme Nadační fond Pink Bubble a už 10 let pomáháme mladým lidem, kterým zkomplikovalo život onkologické onemocnění, postavit se zpátky na vlastní nohy, plnit si i ty nejbláznivější sny a mít svůj život zase ve svých rukou. Za celou dobu jsme rozdělili přes 24 milionů korun, splnili 346 přání a podpořili dospívající holky a kluky na vlastní cestě životem. Jejich rozesmáté obličeje jsou pro nás tím nejlepším důkazem, že naše práce má smysl. 

Příběh motolského hřiště

Vizi postavit terapeutické hřiště měl zakladatel oboru dětské onkologie pan profesor Josef Koutecký již v 70. letech, jeho zásluhou tak vznikl první venkovní herní koutek v areálu nemocničního zařízení. V roce 2014 jsme s Pink Bubble na tento úžasný počin navázali díky panu primáři Komrskovi a na stejném místě jsme vybudovali rozsáhlou terapeutickou zahradu.

Po sedmi letech, kdy na zahradě nabíraly síly tisíce dětí, nastal čas na kompletní rekonstrukci a spoustu zlepšení. První fázi, tu pro malé pacienty, jsme úspěšně dokončili teď v říjnu položením bezpečnostního dopadového povrchu s parádním designem od výtvarníka Lukáše Urbánka

A v plánu toho máme mnohem víc…

Rozšířit možnosti relaxace pro malé pacienty, i ty hendikepované, vybudovat odpočinkovou zónu pro jejich rodiny, vysadit zeleň, zajistit tolik potřebný stín a spoustu dalšího. Projektová dokumentace už je hotová a pokud vše půjde dobře, hřiště dostane úplně nový kabát už na jaře roku 2022. 

Proč je hřiště důležité?

Terapeutická zahrada bude nadále sloužit hlavně dlouhodobě hospitalizovaným dětem a teenagerům. Ať už těm z onkologie, neurologie, pediatrie, ortopedie, pacienty na dialýze, po transplantacích, po úrazech, chronicky nemocným. A využijí ho samozřejmě i děti ošetřené ambulantně.
Zahrada tak nabídne kousek živé přírody hned za oknem nemocničního pokoje.

Chvilky strávené v hezkém prostředí, kde se mohou proběhnout, protáhnout, nadechnout ve stínu stromů a aspoň na chvilku zapomenout na to, že jsou v nemocnici.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Celý projekt terapeutické zahrady jsme nakonec rozdělili do dvou tematických sbírek podle toho, co dětem a jejich rodinám přinesou.

První sbírku „nechme děti hrát i v nemocnici“ máme tedy zdárně za sebou.

Druhá sbírka „chraňme děti stínem a dopřejme jim kousek přírody přímo pod nemocničními okny“ nám umožní v areálu nemocnice vybudovat zelenou oázu klidu, pohody a radosti.

Milí dárci, tuto sbírku bychom rádi použili na:

  • výsadbu vzrostlých stromů, osazení zeleně a okrasných rostlin
  • vybudování altánků pro posezení s rodinou a přáteli
  • stínící plachty pro ochranu našich malých, velkých pacientů
  • instalaci vhodného mobiliáře – lavičky, lehátka, piknikové sety, knihovnu

Pomůžete nám rozzářit hřiště dětským úsměvem? 

Děkujeme!

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
500 Kč  •  1. 6. 2022 10:28
Milý dárce
100 Kč  •  26. 5. 2022 19:37
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  21. 5. 2022 17:28
Laskavý dárce
300 Kč  •  12. 5. 2022 18:49
DobroDárce
25 000 Kč  •  9. 5. 2022 23:24
Štědrý dárce
300 Kč  •  9. 5. 2022 20:11
Milý dárce
300 Kč  •  9. 5. 2022 19:03
Kristý
300 Kč  •  5. 5. 2022 16:13
Nikdy bych nečekala, jak cenné a přínosné může být dětské hřiště v prostorách nemocnice. Díky za vaši práci a vloženou energii ❤️
Zbyněk Jurečka
300 Kč  •  3. 5. 2022 23:18
ať mají děti radost
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  3. 5. 2022 7:40
Štědrý dárce
300 Kč  •  2. 5. 2022 19:23
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  2. 5. 2022 7:02
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  1. 5. 2022 9:46
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  29. 4. 2022 11:07
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  28. 4. 2022 19:25
Milý dárce
11 700 Kč  •  30. 3. 2022 14:08

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat