Sbírka ukončena:

Hřiště pro děti❤️

Vybráno 0 Kč 1 200 Kč
100 000 Kč
 -
3 dárci
Celkem se zapojilo
400 Kč
Průměrná výše daru
500 Kč
Nejvyšší dar
67 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Hřiště pro děti❤️

Vybráno 0 Kč 1 200 Kč
100 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Radostný spolek
Datum přidání
8. 8. 2023

Představení sbírky

Dobrý den, 

jsme malá komunitní škola v Liberci. Pomáháme rodinám s dětmi, které byť jsou nadané, tak v běžně veliké školní třídě nedokáží fungovat, vycházíme vstříct i rodinám, které cítí, že vzdělání nemusí  být jen od rána do odpoledne v lavici, ale lze vzdělávat i pobytem venku, nápodobou a hravou formou🤗.  Sbírku zakládáme, abychom dětem mohli vybudovat dětské hřiště. 

Komu pomůžeme?

Jak jsem psala již výše jsme malá komunitní škola, která pomáhá dětem. Chodí k nám děti s různými specifiky jako je například autismus, adhd ale i děti, které chtějí být v menším kolektivu a laskavém prostředí. Děti zde neškatulkujeme a nedostávají u nás nálepky. U nás dostávají lásku, pochopení, čas na porozumění učiva (protože každé  dítě má své tempo🤗). Rodiče zde platí školné, které však pokryje pronájem budovy a drobný příspěvek průvodcům. Jelikož jsme začínající komunitní škola začínáli jsme opravdu od nuly,  chtěli bychom dětem, které k nám chodí a také těm které  příjdou, zajistit prostor pro trávení volného času. Děti si to opravdu zaslouží, protože jejich cesta k nám nebyla vždy lehká, ale byla plná trnů například v podobě šikany. Na fotkách je vyfocen prostor, kde by mělo hřiště stát a budova kde se nachází škola a školka, které jsou v nájmu v prvním patře. 

Z celého srdce děkujeme všem, kdo přispějí na kousek radosti pro naše děti❤️🤗😊. Pojďme prosím společně udělat tyto děti šťastné❤️🤗. 

Ještě zde přikládám stručné příběhy našich dětí. 

Radostný spolek navštěvuji oba moji synové . Starší zde působil po dobu 2 let a nyní již přechází na střední školu . Během těchto dvou let , kdy se zde vzdělával udělal veliké pokroky v samostatné práci a především se přestal stydět prezentovat veřejně své názory a vědomosti . Individuální přístup , který je zde zaveden mu pomohl i lépe chápat problematiky v daných předmětech a jeho výsledky se oproti docházeni na klasickou ZŠ zlepšili až o 2 stupně . Přátelsky kolektiv průvodců je pro mě, jako rodiče, velmi důležitý i pro rozvoj mého mladšího syna, který zde navštěvuje školku . Vzhledem k tomu, ze ma dysfazii ( problémy s řeči a porozuměním ), potřebuje ke svému rozvoji především přátelské prostředí , které zde panuje a zároveň i individuální přístup , který mu je ze strany spolku zajištěn asistentkou. I v jeho případě budu chtít , aby zde absolvoval i školní docházku .  Jitka Brodská

Tato maminka si mohla například po letech zajít sama do parku a jen tak být a číst si knihu.

Nebo maminka od Danečka už nezažívá každodenní pláč, že nechce syn do školy a Daneček už nezažívá od dětí ubližování, tlak a stres, už neodmítá učení a sám se velmi aktivně věnuje svému studiu.

Také jedna 14. letá slečna už nezažívá fyzickou a psychickou šikanu v kolektivu a nevyslyšení ze strany učitelů, teď si užívá své dospívání v našem kolektivu, i ona se velmi dobře začíná zapojovat do celého procesu výuky a má z toho radost, získává větší sebevědomí a velkou úlevu. Nebo žák 8. třídy po půl roce začal komunikovat a věřit si natolik, že jeho přezkoušení na konci školního roku bylo prostě na výbornou a jeho přednes a prezentace byla krásná, když k nám přišel, s nikým nemluvil a neměl potřebu nijak komunikovat, dnes je to otevřený kluk, se kterým zažíváme mnoho legrace.

Ještě zmíním našeho šesťáka, který absolutně nedokázal zvládat své emoce a propadal obrovskému vzteku a frustraci z neúspěchu ve svém učení a to mu překáželo jakkoliv vstřebávat znalosti, dnes je to veselý kluk, který ví, že každá situace má svůj důvod i řešení a jeho vztah k učení je naprosto špičkový.

Děkujeme za pomoc s naším snem.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na zakoupení dětského hřiště jako je sestava hřiště, písek, oplocení. Pokud by se vybralo více, byly by peníze použity na zakoupení venkovních hraček jako jsou například míče, venkovní kuchyňka. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
300 Kč  •  27. 9. 2023 22:04
Laskavý dárce
500 Kč  •  14. 8. 2023 16:57
DobroDárce
400 Kč  •  10. 8. 2023 23:29

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat