Jsem maminka samoživitelka dvou synů ve věku 3 roky a 1,5 roku. Mladší syn Vládík se narodil s kombinovanou vrozenou srdeční vadou, což v těhotenství nebylo zjištěno. Zjistil to až doktor z novorozeneckého oddělení v den, kdy nás měli propouštět z porodnice, kdy ho poslouchal na srdíčku a uslyšel šelest. Na základě tohoto byl přivolán dětský kardiolog, který potvrdil diagnózu kombinovaná vrozena srdeční vada. Čtvrtý den po narození byl v kritickém stavu převezen do FN Motol v Praze na dětské kardiocentrum, kde byl následující den operován – koartace aorty a bandáž plicnice. Bohužel těch vad na srdíčku má celkem pět. Nyní máme jet na další operaci 13. října 2022, kde mu budou řešit další vadu (defekt komorového septa – což je několikamilimetrová dírka v levé komoře) a debandaz plicnice. Bandáž mu už začíná být těsná dle výsledku z echokardiografie a je tedy nutná operace. Obracím se na Vás s prosbou o pomoc s úhradou ubytovaní pro mě a mého staršího syna. Bohužel mi nemá kdo staršího syna pohlídat. Žádného příbuzného nemám, jediný člověk, který mi mohl hlídat syna, byla moje teta, která bohužel v červenci tohoto roku zemřela. Takže bych pendlovala mezi ubytovnou, která se nachází přímo ve FN Motol a dětským kardiocentrem. Na pozvánce k operaci se píše, že plánovaná doba pobytu je 7–14 dní. Ale při první operaci byl syn hospitalizován 21 dní, protože se objevili pooperační komplikace.











