Sbírka ukončena:

Hlídání v čase prázdnin pro znevýhodněné osoby

Vybráno 0 Kč 2 400 Kč
20 000 Kč
 -
4 dárci
Celkem se zapojilo
600 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Hlídání v čase prázdnin pro znevýhodněné osoby

Vybráno 0 Kč 2 400 Kč
20 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Borky a borci z. s.
Datum přidání
24. 4. 2023
Poslední aktualita

12. 5. 2023 19:49

Poukazy pro rodiny už máme nachystané

Děkujeme z celého srdce těm, kteří už do naší sbírky přispěli. Poukazy pro rodiny už máme nachystané. Učitelé z MŠ a ZŠ nám pomohou aby se dostali k těm kterým můžou usnadnit situaci o letních prázdninách :)

Moc si vážíme vaší podpory.

Tak nádherné vouchery čekají na rodiče a jejich děti :)

Zobrazit celou aktualitu

Představení sbírky

Během letních prázdnin otevřeme herničku s možností hlídání pro děti od 3 do 10 let v obci Topolná. Naším cílem je poskytnout péči o děti předškolního a školního věku rodinám, které nemají hlídání a potřebovaly by ho v době zavřené mateřské školy a základní školy. Tuto službu chceme zpřístupnit i dětem, jejichž rodinná finanční situace je tíživá. Výhodou našich programů pro rodiče je krátkodobé hlídání i hlídání na pár hodin.

Komu pomůžeme?

Potřeba této služby vznikla ze situace, kdy v létě v čase zavřené MŠ a ZŠ rodiče často krát nemají kam dát děti na hlídání a proto často krát těmto rodinám nevychází společná dovolená. Další skupinou jsou rodiny a rodiče v tíživé situaci. Často krát by rodinám pomohlo dostupné občasné hodinové hlídání nebo i pár denní hlídání. Rodičům samoživitelům, dětem ze sociálně znevýhodněných rodin, rodinám, které mají tři a více dětí, vypomoci rodičům na rodičovské dovolené to jsou skupiny, které mají často krát napjatý rozpočet a proto by jsme chtěli být nápomocní a podat jim pomocnou ruku co se hlídání dětí týče. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Na stravu, pomůcky pro děti do programů hlídání. Rovněž potřebujeme do herničky doplnit aktivity indoorové i outdoorové. V současné době v prostorách funguje dětský klub pro batolata a potřebujeme se na léto připravit dovybavit vhodně hernu pro starší děti. Pokud by se vybrala menší částka upřednostníme poskytnutí hlídání rodinám, to je naše priorita postarat se o děti. Pokud by se vybrala vyšší částka tak budeme moci splnit všechny naše cíle a pomoci více rodinám.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

12. 5. 2023 19:49

Poukazy pro rodiny už máme nachystané

Děkujeme z celého srdce těm, kteří už do naší sbírky přispěli. Poukazy pro rodiny už máme nachystané. Učitelé z MŠ a ZŠ nám pomohou aby se dostali k těm kterým můžou usnadnit situaci o letních prázdninách :)

Moc si vážíme vaší podpory.

Tak nádherné vouchery čekají na rodiče a jejich děti :)

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
300 Kč  •  9. 6. 2023 17:56
Erika
1 000 Kč  •  24. 4. 2023 21:39
Krasne leto a veselu zabavu borkam a borcom
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  24. 4. 2023 21:30
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  24. 4. 2023 13:51

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat