Projekt ukončen:

Hadi v krajkách (studentský film)

Vybráno 0 Kč 97 339 Kč
350 000 Kč
 -
20 přispěvatelů
Celkem se zapojilo
4 867 Kč
Průměrná výše příspěvku
50 000 Kč
Nejvyšší příspěvek
90 dnů
Vybráno za
Více o tomto projektu

Hadi v krajkách (studentský film)

Vybráno 0 Kč 97 339 Kč
350 000 Kč
Datum přidání
4. 7. 2022
Poslední aktualita

9. 7. 2022 22:10

AKCE! KUPUJ HADÍ MAZÁNÍ ZA ZVÝHODNĚNOU CENU!

Hadí mazání! Zdá se, že tento blahodárný produkt je poněkud opomíjen (stejně jako valná většina ostatních odměn). Rozhodli jsme se tedy udělat výhodnou akci, která platí pouze týden. Kup si Hadí mazání za 300 Kč s osobním odběrem v Praze nebo Brně!

Tahle mast je zázrak!

Zobrazit celou aktualitu

ÚVOD

Podpořte vznik filmu Hadi v krajkách (Snakes in the Lace). Na kameru Bolex jsme pro vás natočili unikátní záběry, které jsme i sami vyvolali – to vše jen pro vás, pro vaši potěchu a pobavení. Jedná se o doposud jediné natočené záběry, které slouží k propagaci a lépe vizualizují naše záměry. Kvůli penězům na vlastní realizaci filmu se obracíme na vás. Pokud se rozhodnete přispět, podpoříte vznik netradičního filmového počinu s největší hadí masovou scénou, jakou jste kdy v českém filmu viděli! Točit začínáme 11. srpna 2022, takže neváhejte! Chcete přece vidět HADÍ WOODSTOCK!

Snakes in the Lace – Hadi v krajkách. Zkuste si představit Easy Ridera zkříženého s Jarmuschovým Deadmanem a přesuňte ho na Jižní Moravu. Kdo si myslí, že uvidí Bobule, asi bude hodně překvapený. Originální krátkometrážní roadmovie pracuje s novovlnními odkazy a nebojí se narušovat vnímání některých zažitých stereotypů. Autorka námětu a režisérka zábavně kombinuje zdánlivě prosté situace spolu s výjevy hraničícími až s absurdností. Toto kličkování mezi dvěma póly vytváří vědomé napětí, které primárně nehledáme v „banálních životech obyčejných lidí“. Jenže ono tam je – důležité je pozorně se dívat kolem sebe, protože sebemenší maličkost se může stát zdrojem změny pohledu na svět. Jo a mimochodem, kdo si myslí, že had je nebezpečné a strašidelné zvíře, bude ne překvapen, ale vyveden z míry.

O DĚJI PODROBNĚJI (ANOTACE)

Kurtyzána pro lepší společnost Nana (Júlia Ilčinová) a pouliční prostitutka Jahoda (Michala Pokorná) cestují se svými hady (Sasha a Hádés) na Hadí Woodstock. Do cesty se jim připlete záhadný mladík Man Ray s kamerou (Dominik Vodička). Nanina hadí cesta se mění v poslední valčík – valčík na rozloučenou – a lpění na starých ideálech se začíná vytrácet. Jak skončí tahle spletitá jízda a co Nanu čeká na Hadím Woodstocku?

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

Júlia Ilčinová – činoherní herečka, absolvetnka JAMU, i přes nesporný temperament není její herecký potenciál ve filmu často využíván, což se režisérka postupně pokouší změnit.

Michala Pokorná – včelařka, tanečnice a humoristka, se kterou režisérka dlouhodobě spolupracuje, její extrovertní povaha ji předurčuje k velikým komediálním rolím v malých filmech.

Dominik Vodička – tanečník a choreograf, jeho um spočívá v mistrovském ovládnutí nonverbálního projevu, zde se jedná o jeho první filmovou roli, pro kterou je stěžejní pohybová symbióza s krajinou.

Další osobnosti, které se mihnou ve filmu: Petr Koza, Martin Čihák, Artyom Davidov, Tabitha Poison, Petr Buchtela a další plus jedno velké překvapení v podobě osazenstva Hadího Woodstocku.

O soundtrack se postará Frankie & The Deadbeats, parta městských kovbojů hrajících energickou hudbu, kterou režisérka charakterizuje jako „american dreamy country“.

Těšit se rovněž můžete na desítky hadů, ubíhající moravskou krajinu a divokou jízdu americkým kabrioletem.

O AUTORECH / REŽISÉRCE

Martina Pavlíková (1996) je režisérka filmu. Studuje FAMU, obor střihová skladba, současně se realizuje jako průvodkyně po Praze. Navždy fascinována cestami bez konce, charakteristická svojí excentričností, patosem a láskou k francouzské nové vlně, věčně opakující moudra amerického avantgardního tvůrce Jonase Mekase. „If you want to make a movie, don’t think about money. Money will one day appear.“ Pro film je schopna udělat cokoliv, i zaprodat svou duši, a filmy dělá, protože nic jiného neumí.

Petr Kadaňka je vizuální umělec, který stojí za kamerou a zodpovídá za komplexní výtvarnou stránku filmu. Jakožto člověka posedlého uměleckou tvorbou ho na filmu nejvíce fascinuje formování jednotné koncepce více oborů. „Služebník pohyblivého obrazu se smyslem pro filmové zrno“ (typická citace Martiny P.).

Zbylý tým je složen převážně ze studentů FAMU (zejména střihové skladby) a několika šikovných tvůrců stojících mimo instituci. Štáb tvoří Viola Bláhová, Klára Nováková, Sebastián Kučkovský, Václav Kopelec, Eliška Nováková, Vojta Konečný, Matěj Zvěřina a Petr Koza.

RATTLECINAKE A FILMOVÁ SUROVINA

Divíte se, proč je teaser natočený na klasický filmový materiál? Myslíte, že bychom jednoduše mohli vzít digitální kameru a celý proces urychlit a zjednodušit? Obraz vyladit až do úplného vyhlazení? To bychom ale nesměli být Rattlecinake. Chápeme film jako uměleckou formu a filmovou surovinu jako médium, prostřednictvím kterého dílo stvrzuje svoji autentičnost a přiznává náležitost k filmové historii. Filmové zrno je něco, co u současné digitální produkce postrádáme – dotváří charakter filmového díla, potažmo vyprávěného příběhu, což upřímně upřednostňujeme před imerzivní realitou odosobněného digitálního prostředí.

Více na rattlecinake.com

NA CO POUŽIJEME PENÍZE

Jsme tvůrci s ambicí vytvořit film tak, aby odpovídal jednotné koncepci určité výtvarné úrovně. Zároveň chceme tuto úroveň posouvat s každým novým počinem o něco dál. Proto jsme se rozhodli rozdělit cílovou částku do dvou kategorií, přičemž tou výchozí je nižší z nich:

1) 350 tis. Kč - Suma, se kterou pokryjeme nejnutnější náklady, film vznikne, my sice budeme bojovat s každým přípravným i natáčecím dnem (což už se defacto děje), ale budeme nesmírně vděční, už za tu obyčejnou možnost dělat film.

2) 500 tis. Kč a více – Suma, se kterou bude vše růžovější. Kompromisy budou, ale my je vyřešíme. Jednoduše proto, že chceme. Každá koruna se počítá, a my slibujeme, že ji využijeme ve prospěch filmu, abychom se nemuseli stydět před vámi, ani před sebou!

Na co konkrétně tedy peníze využijeme? Cílovou částku jsme stanovili v minimální míře tak, aby pokryla základní náklady spojené s výrobou filmu, tedy: zapůjčení techniky, nákup filmové suroviny a její další zpracování, zajištění ubytování a stravy pro patnáctičlenný štáb, výdaje na potřebné rekvizity a lokace, zajištění adekvátních podmínek pro hady a jejich chovatele. Veškerý štáb i aktéři pracují bez nároku na honorář.

BONUS

O PŘEDCHOZÍM FILMU

Předchozí film Maya z roku 2021 byl prvním souvislejším pokusem o natočení autorského krátkometrážního snímku na filmovou surovinu. Ve filmu se poprvé radikálněji objevují některé z motivů, které jsou režisérkou dále rozvíjeny v následující filmové tvorbě – ženy z prostředí stripbarů, zvířata (zejména hadi) nebo motiv cesty a smrti. Děj Mayi shrnuje anotace zveřejněná v rámci loňského FamuFestu:

Svůdná Maya žije kočovným životem. Vlakem cestuje sebevědomě a s grácií, jízdenku si kupovat nemusí – sama si v pánské společnosti vše potřebné zajistí. Co když jí však zkříží cestu konkurence? Neodekadentní snímek inspirovaný básní Desert Jima Morrisona, jenž divákovi připomene reklamní kulturu 80. let, zachycuje dobrodružnou cestu ženy, kterou nesvazují žádné konvence ani železniční trať. [FAMUFEST 37]

Celý film ke shlédnutí ZDE

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

9. 7. 2022 22:10

AKCE! KUPUJ HADÍ MAZÁNÍ ZA ZVÝHODNĚNOU CENU!

Hadí mazání! Zdá se, že tento blahodárný produkt je poněkud opomíjen (stejně jako valná většina ostatních odměn). Rozhodli jsme se tedy udělat výhodnou akci, která platí pouze týden. Kup si Hadí mazání za 300 Kč s osobním odběrem v Praze nebo Brně!

Tahle mast je zázrak!

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Velkorysý přispěvatel
200 Kč  •  30. 9. 2022 7:46
Alex
150 Kč  •  27. 9. 2022 1:36
Hodně štěstí:)
Franta z hadího Woodstocku
50 000 Kč  •  26. 9. 2022 21:25
Štědrý přispěvatel
169 Kč  •  25. 9. 2022 14:08
Štědrý přispěvatel
15 000 Kč  •  21. 9. 2022 1:14
Milý přispěvatel
600 Kč  •  11. 8. 2022 0:00
Martin a Juliet
10 000 Kč  •  10. 8. 2022 10:45
Držíme palce
Dobrosrdečný přispěvatel
600 Kč  •  9. 8. 2022 23:58
Štědrý přispěvatel
100 Kč  •  9. 8. 2022 9:51
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
6 000 Kč  •  9. 8. 2022 9:37
Velkorysý přispěvatel
800 Kč  •  24. 7. 2022 14:36
Štědrý přispěvatel
10 000 Kč  •  12. 7. 2022 18:08
Karolína B.
220 Kč  •  9. 7. 2022 14:06
Čus hadus! HADI A HADICE FOR LAJF!
Štědrý přispěvatel
100 Kč  •  7. 7. 2022 14:04
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  7. 7. 2022 12:54
Dobrosrdečný přispěvatel
1 000 Kč  •  6. 7. 2022 15:44
Laskavý přispěvatel
1 000 Kč  •  5. 7. 2022 16:11
Daniel D.
500 Kč  •  5. 7. 2022 14:49
Ať to vyjde hade!

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Vyberte si odměnu

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu