Úspěšně vybráno:

Přispěli jste na formulku (vozík na maratony) pro Vratislava

Vybráno 0 Kč 180 730 Kč
180 000 Kč
 -
55 dárců
Celkem se zapojilo
3 286 Kč
Průměrná výše daru
100 000 Kč
Nejvyšší dar
91 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Přispěli jste na formulku (vozík na maratony) pro Vratislava

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Vratislav Zdrubecký
Datum přidání
7. 10. 2022
Poslední aktualita

30. 9. 2023 16:27

Maraton v Berlíně

Milý dárci, ještě jednou Vám patří díky, protože právě s Vaší pomocí jsem mohl v půli června novou formulku vyzvednout, následně na ní začít trénovat a minulou neděli 24. 9. 2023 se zúčastnit BMW maratonu v Berlíně, kde se jede i závod vozíčkářů. Maraton jsem zajel v čase 02:43:58 a umístil se na 25. místě. Tento čas je dostatečný, abych se mohl účastnit TCS Maratonu v Londýně pro elitní vozíčkaře. Časový limit na Londýn je 3h, jen mne tam musí přihlásit národní organizace tělesně postižených sportovců, tak doufám, že se mi podaří i komunikace s touto organizací. Ještě jednou mnohokrát děkuji a přikládám několik fotek z Berlína již na nové formulce.

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Jmenuji se Vratislav a od malička jsem byl zvyklý sportovat. Jelikož jsem vyrůstal v horolezecké rodině, jako mladý kluk jsem patřil mezi horolezce. Tři měsíce před osmnáctými narozeninách jsem měl úraz páteře s poškozením míchy. Od té doby mám ochrnutou dolní polovinu těla. Jsem ženatý a žiji s manželkou a dětmi  na Blanesku v osadě Karolín. Momentálně je mi 50 let a účastním se různých běžeckých závodů včetně maratonů na vozíku.

Komu pomůžeme?

Po úraze bylo těžké začít nový život. Jako vyučený kuchař jsem musel hledat jiné uplatnění. Postupně jsem se ale začlenil do běžného života a založil rodinu. Sport mi ale stále chyběl. Miloval jsem hory a to i v zimě a tak jsem začal lyžovat. Stehenní svaly na nohou mi fungovaly ,tak jsem mohl lyžovat na lyžích pomocí stabilizátorů, což jsou vlastně berle s malými lyžemi.

Po úrazu kolena a následném problému i s druhým kolenem jsem začal více používat invalidní vozík. Pohyb mi chyběl a tak jsem začal jezdit na klasickém invalidní vozíku delší trasy po okolí okolo 20km. Asi před dvěma  lety mne napadlo přihlásit se na běžecké závody do Olomouce. Zdraví běžci mne přijeli a našel zde mnoho nových přátel. 

Začal jsem se více začal zajímat o běžeckých disciplínách vozíčkářů, Bohužel na formulce (běžeckém vozíku ) u nás v republice téměř nikdo nejezdí. Vozíčkáři se věnují spíše jízdě na handbike. Nechal jsem si poslat nejlevnější běžecký vozík z Anglie a účastním se dále běžeckých závodů se zdravými běžci, zejména půlmaratonů a maratonů. Pravidelně trénuji a rád bych jednou jel maraton s vozíčkáři.

Mé výkony můžete sledovat buď na : Vratislav Zdrubecký | Facebook

a nebo na instagramu: Vratislav Zdrubecký (@vratislavzdrubecky) • Fotky a videa na Instagramu

Na obě sítě se snažím pravidelně přidávat příspěvky ze závodů.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Abych mohl měřit síly s vozíčkáři je potřeba mít formulku přímo na svoje tělo. Nejbližší maraton pro vozíčkáře je v Berlíně a na něj bych opravdu rád jel. Pořídit takovou formulku je však značně finančně náročné a zahrnuje i dvě cesty na měření do Anglie.

100% sbírky bude určeno na výrobu formulky pro Vratislava. Měla by vypadat takto:

Pokud se vybere méně budu se snažit pořídit kvalitnější formulku z druhé ruky, která sedne lépe stavbě mého těla.

Pokud se vybere více, rád bych finanční prostředky předal atletickému klubu vozíčkářů, kteří mi zpočátku hodně pomohli získat informace o tomto sportu.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

30. 9. 2023 16:27

Maraton v Berlíně

Milý dárci, ještě jednou Vám patří díky, protože právě s Vaší pomocí jsem mohl v půli června novou formulku vyzvednout, následně na ní začít trénovat a minulou neděli 24. 9. 2023 se zúčastnit BMW maratonu v Berlíně, kde se jede i závod vozíčkářů. Maraton jsem zajel v čase 02:43:58 a umístil se na 25. místě. Tento čas je dostatečný, abych se mohl účastnit TCS Maratonu v Londýně pro elitní vozíčkaře. Časový limit na Londýn je 3h, jen mne tam musí přihlásit národní organizace tělesně postižených sportovců, tak doufám, že se mi podaří i komunikace s touto organizací. Ještě jednou mnohokrát děkuji a přikládám několik fotek z Berlína již na nové formulce.

14. 5. 2023 19:02

Zkouška formulky

V úterý 9. 5. 23 byl den kdy jsem byl v Anglii vyzkoušet novou formulku. Formulka projde ještě několika malými úpravami a za tři týdny bych na ní měl začít trénovat a následně i závodit. Což by nebylo možné nebýt Vás kteří jste můj příběh podpořili.

6. 1. 2023 15:10

Děkuji všem dárcům

                  Děkuji všem kteří přispěli a podpořili sbírku. Díky Vám se mi, pevně věřím, podaří zlepšit své sportovní výkony a naplno se věnovat sportu který tak miluji. Děkuji NN Night Run za příspěvek, který napomohl k tomu, že sbírka byla nakonec úspěšná. Děkuji Jirkovi S za neuvěřitelný dar, který sbírku velice posunul. Dále děkuji firmě PP Tuning za její předvánoční akci, darování výtěžku z této akce a nemalou propagaci sbírky. Nakonec děkuji všem, kteří podpořili jakoukoliv částkou. Velice si toho vážím, budu se nadále snažit být s Vámi zde v kontaktu a zveřejňovat své sportovní výkony, kterých by nemohlo být, kdyby nebylo Vaší podpory.

Vratislav

6. 12. 2022 11:35

Vánoční sleva od firmy PP Tuning

Sbírka byla prodloužena do 6. 1.  2023 díky zájmu firmy PP Tuning podpořit můj příběh. Ten kdo je motorkář nebo má mezi přáteli motorkáře tomu firma PP Tuning nabízí slevu 20% a dalšími 20% podpoří tuto sbírku. Já jim samozřejmě za tuto akci velice děkuji.

Podrobnosti o akci najdete níže, přeji krásný advent.

Při koupi jakéhokoliv zboží z našeho e-shopu www.pptuning.cz dostanete SLEVU 20 %. Stačí zadat slevový kupón VANOCE20, z každé objednávky darujeme dalších 20 % na FORMULKU (závodní vozík, který je vyrobený přímo na tělo). Slevový kupón bude možné uplatnit od 5. – 15. 12. 2022.

30. 10. 2022 15:53

Za týden uplyne již měsíc od založení sbírky

Za týden uplyne již měsíc od založení sbírky a já děkuji všem kteří přispěli. Již je vybráno 34.450,-Kč. Na pořízení nové formulky přímo na tělo jsou potřeba ještě další dárci. Proto bych poprosil všechny kteří jste mne podpořili o další sdílení sbírky. Jak jsem uváděl minulý týden sezona již skončila, přesto se i nadále budu účastnit závodů na kratší tratě. V pátek 28. 10. 2022 jsem tak oslavil společně s ostatními běžci vznik republiky Sokolským během republiky v Brně. Nadále se pak věnuji přípravě na příští sezonu a pevně věřím, že maraton v Berlíně již pojedu na formulce přímo na míru mého těla. Proto ještě jednou prosím o další sdílení sbírky. Děkuji

23. 10. 2022 14:01

Děkuji všem za příspěvky

Chtěl bych Vám všem touto cestou poděkovat za příspěvky. Pevně věřím, že s Vaší podporou se mi nakonec podaří zakoupit formulku přímo na míru mého těla. Minulou sobotu jsem zakončoval sezonu maratonem v Třeboni, kde mé tempo díky dešti bylo poněkud pomalejší, ale nakonec se mi povedlo maraton dojet v čase pod 4 hodiny

Večer jsem se poté ještě zúčastnil nočního běhu v Olomouci, takže jsem měl nakonec ve svých rukou 52,2 Km.

Teď se již budu věnovat hlavně přípravě na příští sezonu. Rád bych však touto cestou ještě poprosil o sdílení mé sbírky na sociálních sítích a věřím, že díky tomu se ještě počet přispěvovatelů ještě rozšíří. Ještě jednou moc děkuji.

9. 10. 2022 21:09

Počet dárců se pomalu rozrůstá

Děkuji všem co již přispěli, vaší podpory si velice vážím a pevně věřím že sbírka pomůže k zlepšení mých sportovních výkonů. Pokud mne chcete sledovat tak příští sobotu  15. 10. 2022 pojedu maraton v Třeboni a večer poté ještě noční desítku v Olomouci. Ještě jednou moc děkuji.

8. 10. 2022 12:25

První dárce a hned tak štědrý

Je to krásné, hned první dárce poslal 10.000,-, Děkuji moc. Přátelé stačí však přispět  i malou částkou, když pošlete třeba 100 Kč a bude Vás víc posune to sbírku zase o kus dál. Děkuji všem za podporu a kdo by se chtěl se mnou setkat osobně, budu zítra na Brněnské 25 kterou pořádá behejbrno.com.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Rent Event s.r.o.
20 000 Kč  •  6. 1. 2023 9:53
NN Night run přeje hodně najetých kilometru. Drž se a makej. Uvidíme se na startu! Tvůj Night run. 👐
Milý dárce
130 Kč  •  6. 1. 2023 9:15
Láďa
500 Kč  •  6. 1. 2023 8:58
Ať to jezdí („běhá“) a na závodech ahoj
Markéta
100 Kč  •  6. 1. 2023 8:55
Uvidíme se na startu ;-)
DobroDárce
1 000 Kč  •  6. 1. 2023 5:36
Taťána
1 000 Kč  •  5. 1. 2023 9:29
Jirka S.
100 000 Kč  •  4. 1. 2023 23:43
Ať to sviští k velkým vítězstvím.
Natalie
600 Kč  •  4. 1. 2023 15:58
Už se těším až se na nějakém závodu potkáme :)
DobroDárce
2 000 Kč  •  4. 1. 2023 13:53
Motýl
250 Kč  •  20. 12. 2022 3:48
Mnoho štěstí 🍀
PP Tuning
13 500 Kč  •  19. 12. 2022 13:57
Díky objednávkám přes naše webové stránky se nám podařilo vybrat 13 500 Kč. Děkujeme všem zákazníkům, kteří se podíleli s námi na této sbírce. Vám pane Vratislave přejeme mnoho závodních úspěchů.
Štědrý dárce
300 Kč  •  15. 12. 2022 17:19
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  8. 12. 2022 20:59
Laskavý dárce
200 Kč  •  8. 12. 2022 19:28
Milý dárce
1 000 Kč  •  6. 12. 2022 13:54
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  4. 12. 2022 20:12
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  16. 11. 2022 14:02
DobroDárce
300 Kč  •  13. 11. 2022 21:32
DobroDárce
300 Kč  •  13. 11. 2022 7:53

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat