Sbírka ukončena:

Finanční prostředky pro léčbu postižené dcery ZTP/P v rehabilitačních lázních

Vybráno 0 Kč 1 200 Kč
70 000 Kč
 -
3 dárci
Celkem se zapojilo
400 Kč
Průměrná výše daru
600 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Finanční prostředky pro léčbu postižené dcery ZTP/P v rehabilitačních lázních

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Michaela Charvátová
Datum přidání
16. 11. 2023
Poslední aktualita

17. 1. 2024 11:22

Finanční prostředky pro léčbu postižené dcery ZTP/P

Dobry den, chtela bych touto cestou podekovat vsem prispivajicim, vsem hodnym lidem, kterym v dnesni dobe nezalezi jen na sobe.Kazda financni pomoc v teto nelehke dobe ktera smeruje k me postizene dceri je vitana, obzvlaste pokud se nemuzete obratit na zadneho sveho rodinneho prislusnika, jste na vse sam a mate velky problem se zapojit do pracovniho procesu.

Moc si toho vazim :-). Jeste jednou moc dekuji.

Michaela Charvatova, matka postizene dcery Terezy.

Zobrazit celou aktualitu

Představení sbírky

Sbírka se týká mojí postižené dcery předčasně narozené s mozkovou obrnou. Ráda bych jako matka s moji postiženou dcerou absolvovala léčebný lázeňský pobyt neboť naše společné příjmy neumožňují tuto léčebnou proceduru absolvovat.

Komu pomůžeme?

Kromě toho že dcera trpí závažnými zdravotními problémy z dětství, tak navíc před pár lety prodělala v nemocnici závažnou operaci kolene, která se bohužel nevydařila. Dosud má zdravotní komplikace což ji znemožňuje samostatného pohybu, obzvláště po schodech či v nerovném terénu. Částečnou chůzi zvládá vždy jen v doprovodu. Při delší pěší túře je nutna využívat buď speciální ortézy či invalidního vozíku.

Dcera krátkodobě navštěvuje speciální školu, kam ji musím denně vozit pomocí MHD. Sama není schopna samostatného pohybu, sama se neumí obsloužit, umýt se, má problémy s mimikou, s veškerou běžnou denní činností je bohužel závislá na druhé osobě.

Samostatně do lázní jet dcera nemůže, já s ní musím jet jako doprovod. Tím se celý léčebný program stává finančně neúnosným.

I když navštěvujeme celou řadu  lékařů, přesto nám posudkový lékař lázně neschválil.Nepomohlo odvolání, bylo nám sděleno, že kladné rozhodnutí většinou platí v případě ztráty končetiny či při použití protézy.Stejné rozhodnutí padlo i v případě požadavku o příspěvek na motorové vozidlo.Přesto ve svém okolí víme o pár jedincích kteří jsou na tom psychicky a fyzicky lépe a v žádosti jim bylo přitom vyhověno.

Jenom jsme se pouze přesvědčili, že posudkový lékař nevidí přímo osobně pacienta ale rozhoduje jen z dodaných lékařských podkladů.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Případné finance využiji pouze na léčebné výdaje spojené s rehabilitací mé dcery a na léky které musí pravidelně užívat.

Ráda bych prostřednictvím této možnosti zmírnila příznaky, které se bohužel s věkem zhoršují.

V současné době dcera již vyrůstá bez babiček a dědečků, proto uvítáme jakoukoliv finanční pomoc. Hodným lidem kterým nezáleží jen na sobě předem velice děkuji :-)

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

17. 1. 2024 11:22

Finanční prostředky pro léčbu postižené dcery ZTP/P

Dobry den, chtela bych touto cestou podekovat vsem prispivajicim, vsem hodnym lidem, kterym v dnesni dobe nezalezi jen na sobe.Kazda financni pomoc v teto nelehke dobe ktera smeruje k me postizene dceri je vitana, obzvlaste pokud se nemuzete obratit na zadneho sveho rodinneho prislusnika, jste na vse sam a mate velky problem se zapojit do pracovniho procesu.

Moc si toho vazim :-). Jeste jednou moc dekuji.

Michaela Charvatova, matka postizene dcery Terezy.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
200 Kč  •  14. 1. 2024 9:29
Hanka
400 Kč  •  11. 1. 2024 21:07
🍀
Štědrý dárce
600 Kč  •  26. 12. 2023 18:14

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat