Úspěšně vybráno:

Pomohli jste Jiříkovi k nástupu do MŠ

Vybráno 0 Kč 20 000 Kč
20 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
20 000 Kč
Průměrná výše daru
20 000 Kč
Nejvyšší dar
10 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste Jiříkovi k nástupu do MŠ

Vybráno 0 Kč 20 000 Kč
20 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nova pomáhá
Datum přidání
11. 7. 2022

Představení sbírky

Jiřík je moc šikovný téměř pětiletý chlapeček, který trpí autismem. Jeho rodiče nás poprosili o finanční pomoc ohledně jeho nástupu do mateřské školy, kterou zatím ještě nenavštěvuje. Díky našemu příspěvku si rodina bude moci dovolit nakoupit vše potřebné a dopřát tak Jiříčkovi další dobrodružství v jeho životě.

Komu pomůžeme?

Tato sbírka pomáhá Jiříkovi, který je autista. Jeho maminka pobírá jen příspěvek na péči a na mobilitu, takže si bohužel nemůže dovolit nakoupit pro syna vše potřebné k nástupu do mateřské školky.

Jiříček je moc šikovný a chytrý chlapeček, který zvládá hovořit i v anglickém jazyce. Je na svou maminku hodně fixovaný, jelikož spolu tráví téměř veškerý čas. Díky novým zkušenostem, které ho ve speciální MŠ čekají, se naučí mnoho nového a velice to pomůže i jeho socializaci do budoucího života.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou použity na vše spojené s nástupem a docházkou do mateřské školy. Konkrétně se jedná o zaplacení školkovného (Jiřík musí navštěvovat speciální MŠ pro autistické a handicapované), obědů, potřeb do školky, speciální boty (několikatery), pořízení hygienických potřeb (např. pleny), atpod.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
20 000 Kč  •  14. 7. 2022 13:14

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat