Na jeho roční prohlídce jsme sdíleli problém s lékařkou, ale dle jejího úsudku bylo vše v pořádku. Nás to však znepokojovalo a syna jsme objednali na neurologické vyšetření, které nedopadlo dobře. Paní doktorce se nelíbilo v jakém stavu už nožičky má. Doporučila nám rehabilitovat a také se objednat na Magnetickou resonanci zda Filípek neprodělal mozkovou obrnu. Toto podezření se nepotvrdilo, Filípek je zdravý a šťastný chlapeček jen se jeho mozeček naučil chodit pouze po špičkách. Mezitím jsme pravidelně rehabilitovali, kupovali nejlepší botičky pro jeho nožičky, které musel nosit i doma. Jako každá maminka, co miluje své dítě jsem se nesmířila pouze s těmito možnostmi a syna objednala k uznávanému ortopedovi do Motola. Podle pana doktora má už zkrácené achillovy šlachy a sám na normální a zdravou chůzi nepřijde. Máme pouze dvě možnosti buďto operace, která by proběhla až ve 3,5 letech, se kterou se nechceme smířit nebo speciální ortézy.
