Sbírku organizuji pro svého druhorozeného syna Filípka. Dnes má již 4 roky a má diagnozu Poruchu autistického spektra.
Do dvou let se náš chlapeček vyvíjel jako jiné zdravé děti. Jedu zimu byl často nemocný, vždy měl vysoké CRP, vysoké horečky a během této jedné zimy měl tak patery antibiotika. A v tuhle dobu se vše změnilo. Filípek se nám přestal koukat do očí, přestal reagovat na své jméno, už se nezajímal o knížky a o zvířátka, dokonce je přestal napodobovat, vlastně nemluvil vůbec. Přidaly se stereotypní pohyby, máchání ručičkama. V tuto chvíli jsme si uvědomili, že se kvůli horečkám nezpomalil vývoj, ale byly pouze spouštěčem a tak začalo kolečko po odborných lékařích .
Padla diagnoza PAS.
Nastala chvíle uvědomění a přijetí. Byť s tím ve slabších chvilkách bojuju, zařekla jsem se, že pro Filípka udělám cokoliv na světě a přijímám ho se svými speciálními potřebami.











