Jsme muzikanti ze severní Moravy z Podbeskydí a do naší hudební tvorby dáváme vše. Po úspěšném vydání první desky NA VYSOKYM KOPCU, jejíž tóny a rytmy se nesou v duchu folklóru, jsme se pustili do tvorby a nahrávání druhého alba.
Album KOLOBĚH je však překvapivě odlišné. Texty jsou hlubší a více intimní. Hudební aranžmá je sofistikovanější, snad možná i temnější. Melodie si však nadále zachovávají svou zvučnost a chytlavost. Ostatně, těšíme se, až to posoudíte sami. :)
Texty písní vznikly ve spolupráci naší front(wo)manky Evy Moravčíkové z Příbora a textařky Renáty Judity Tomkové ze Šumperka, která se podílela i na jednom z textů první desky (píseň Pírka).
„Jedinou jistotou, kterou máš, je, že se ti vše změní.“
Napříč všemi písněmi alba KOLOBĚH se odrážejí složité, někdy až neuvěřitelné životní situace obou autorek. Texty jsou poznamenány těžkým obdobím pandemie plné bolestivých ztrát, ale zároveň se v nich promítá krásné uvědomění si, že ačkoli se v životě dějí věci, které nás bolí, nebo kterým nerozumíme, vše je nakonec tak, jak má být a my se posouváme dál. A to je v pořádku.
Při poslechu nového alba můžete od naší kapely vnímat nejen posun životní, ale i hudební. Naše kapela se v posledních letech rozrostla o nové členy, využíváme větších instrumentálních možností i odlišných muzikantských zkušeností každého z nás. Nebojíme se experimentovat se stavbou písní, ani se pohybovat v různých stylových polohách. A tím si naše hudba získává jistou specifičnost. Své kouzlo.












































