Vše to začalo, když se narodila Vaneska. Najednou jejímu tatínkovi začal vadit dětský pláč a šel raději utrácet peníze s kamarády, nebo Eva dávala Vanesku hlídat známým. Výčitky a hádky směřovaly k tomu, že se Eva s Vaneskou odstěhovala k babičce. Jenže u své rodiny Eva pochopení ani pomoc nenašla a půjčovala si. V té době potkala kluka, se kterým se znala již dřív. Vypadalo to, že Eva začne nový život. Začala, rozvedla se, nový přítel měl rád i Vanesku, ale štěstí trvalo jen chvíli. Nový přítel šel pracovat do Německa. Z první výplaty nic nebylo, protože prý vrátil dluhy. Eva zaplatila nájem, nějaké jídlo a opět nezbylo nic jiného než si půjčovat. Druhou výplatu ani domů nedovezl, peníze zůstaly v automatech. Eva s Vaneskou se odstěhovaly do bytu, kde bydlely dříve jako rodina. Tatínek Vanesky bydlí s kamarádem, alimenty neplatí, má spoustu dluhů. Bez napůjčovaných peněz by to Eva nezvládla. Teď tedy bydlí samy s Vaneskou.
