Úspěšně vybráno:

Pomohli jste Adámkovi

Vybráno 0 Kč 10 000 Kč
10 000 Kč
 -
3 dárci
Celkem se zapojilo
3 333 Kč
Průměrná výše daru
5 900 Kč
Nejvyšší dar
12 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste Adámkovi

Vybráno 0 Kč 10 000 Kč
10 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Jana Potůčková
Datum přidání
20. 3. 2024
Poslední aktualita

2. 4. 2024 10:29

Adámek

Moc moc bychom chtěli poděkovat všem co nás podpořili finanční částkou na Ergoterapie pro Adámka . Moc děkujeme .

Zobrazit celou aktualitu

Představení sbírky

Žiji s přítelem a naším společným synem Adámkem.
Adámek se narodil jako zdravé miminko, ale jak šel čas, všimli jsme si, že nereaguje na jméno, nerozumí, co mu říkáme, nezapojuje se do sociálních hříček ,,paci paci, pápá,,. Začalo kolečko vyšetření, ze kterého vyplynulo, že má Adámek poruchu autistického spektra, vývojovou dysfázii, opožděný vývoj, lehkou mentální retardaci a ADHD. Začali jsme chodit na ergoterapie, které synovi pomáhají v rozvoji a komunikaci. Bohužel jsou pro nás tyto terapie finančně náročné. Jelikož je Adámek ve speciální MŠ jen pár hodin denně, živí nás jen přítel a já pobírám pouze příspěvek na péči 2. stupně. Ergoterapie jsou však pro Adámka velice přínosné, a proto bychom v nich rádi pokračovali.


Na ergoterapiích se Adámkovi líbí a zároveň pro něj představují naději v rozvoji komunikace a začlenění do sociálního života. Budeme vám vděční za jakoukoliv finanční pomoc. 
Moc děkujeme!!

Adámkovi

Tahle finanční pomoc bude využita pro Adámka. Adámek se zpočátku jevil jako zdravé miminko, ale okolo 1 a půl jsme začali pozorovat odlišnosti od jeho vrstevníků. Nezajímal se o hračky, o děti, nereagoval na jméno, začala chůze po špičkách, problémy s jídlem, které trvají do dnes, nerozuměl, nenapodoboval a bylo toho více. Nyní je to stále stejné jsou mu 4 roky nemluví, nerozumí , nevyhledává sociální kontakt a tak dále.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Tyto peníze budou využity na ergoterapie pro Adámka, které mu moc pomáhají a chodí tam moc rád. Díky ergoterapii dělá Adámek malé pokroky. Hodně se snaží, chodí tam rád, vždycky je něco nového v čem musí překonat sám sebe. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

2. 4. 2024 10:29

Adámek

Moc moc bychom chtěli poděkovat všem co nás podpořili finanční částkou na Ergoterapie pro Adámka . Moc děkujeme .

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
5 900 Kč  •  28. 3. 2024 9:27
Petra P.
4 000 Kč  •  21. 3. 2024 10:43
Hodně síly 😍
Velkorysý dárce
100 Kč  •  20. 3. 2024 15:54

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat