Úspěšně vybráno:

#ENERGIILEKARUM – Balíčky pro zdravotnické superhrdiny

Vybráno 0 Kč 5 502 837 Kč
od 7 910 dárců
 -
7 910 dárců
Celkem se zapojilo
696 Kč
Průměrná výše daru
929 760 Kč
Nejvyšší dar
49 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

#ENERGIILEKARUM – Balíčky pro zdravotnické superhrdiny

Vybráno 0 Kč 5 502 837 Kč
od 7 910 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Jan Lukačevič

Aktualita, pátek 29. května:

Je to deset týdnů, co jsme se dali dohromady… 

Právě jsme odeslali poslední várku balíčků a spolu s nimi dopis, který jsme napsali za nás za všechny – bez vás by totiž nic z toho možné nebylo. DĚKUJEME! 💚

Milí zdravotníci,

uplynulé dva měsíce patřily k těm nejnáročnějším, jaké jsme doposud zažili. Čelili jsme novým výzvám a problémům, se kterými jsme neměli zkušenosti. Cílem iniciativy Energii lékařům, která vznikla ze dne na den, bylo vás podpořit a alespoň trochu vám dodat energii – nejen v rámci potravy, ale i psychiky.

Od poloviny března jsme díky podpoře široké veřejnosti mohli pravidelně dodávat balíčky do nemocnic, laboratoří a dalších zdravotnických zařízení ve všech krajích České republiky.

Počty zdravotníků i zařízení průběžně rostly, stejně jako podpora lidí, kteří se nás rozhodli finančně podpořit – na platformě Donio se k nám přidalo 7 867 dárců a několik společností, díky kterým jsme vybrali přes 5,3 milionu korun.

Díky našim dobrovolníkům a logistickým partnerům se balíčky dostaly k více jak 7 000 lékařů a lékařek, zdravotním sestrám a bratrům a laborantům ve více než 70 zařízeních.

Na celé iniciativě se podílelo v různých fázích 56 dobrovolníků, kteří balíčky připravovali, nakládali do aut a rozváželi po celém Česku. Všichni to dělali zdarma a s nadšením. Největší odměnou pro nás byly fotografie, které jsem nám posílali, když jste balíčky obdrželi…

Je to deset týdnů, co jsme se dali dohromady. Nyní držíte v rukou poslední balíček. To však neznamená, že na vás přestaneme myslet a fandit vám.

Vykonáváte skvělou práci a zasloužítesi náš velký obdiv.

Děkujeme!

Tým Energii lékařům

---

Aktualita, pondělí 11. května:

Sbírku uzavíráme, iniciativa ale poběží NAVŽDY.

Díky sbírce na Donio a hlavně DÍKY VAŠÍ PODPOŘE jsme mohli dodat energii tisícům zdravotníkům, kterým jsme do této chvíle dodali už 44 319 balíčků. A v přísunu energie budeme pokračovat až do konce května. Po vyhodnocení poptávky jsme se nyní rozhodli sbírku ukončit a iniciativu přetvořit v dlouhodobý projekt, kterému pracovně říkáme ENERGII NAVŽDY (těšíme se, až vám o něm budeme moct dát vědět víc). Zpětná vazba od zdravotníků je totiž fantastická a #ENERGIILEKARUM je dalším důkazem, že když se spojíme, dokážeme ohromné věci. Děkujeme, že jste do toho šli s námi.

---

Aktualita, středa 1. dubna:

Neskutečná radost. I druhou vlnu sbírky jsme díky vám vybrali.

Do této chvíle se vás zapojilo už 6985 – společně jste poslali podporu a energii tisícům zdravotníků do nemocnic po celém Česku. Kdybychom ji měli zhmotnit, museli byste si představit 28 000 balíčků. 

A pokračujeme dál. Máme totiž zprávy, že situace se nelepší… naopak. Proto nechávám sbírku běžet s jediným cílem: posílat do nemocnic energii tak dlouho, jak jen bude třeba. Aktuálně navyšujeme sbírku tak, abychom byli schopni připravit dalších 7 000 balíčků.

Na Facebooku a Instagramu můžete sledovat, jak balíčky putují za zdravotníky a jakou jim dělají radost. Nic z toho by nebylo možné bez vás. Děkujeme, že jste součástí.

---

Aktualita, čtvrtek 26. března:

PRVNÍCH 4 000 BALÍČKŮ UŽ JE U ZDRAVOTNÍKŮ!

Na sociálních sítích pod hashtagem #ENERGIILEKARUM můžete sledovat, jak se balíčky dostávají ke zdravotníkům z celé republiky. Protože nikdo nečekal tak ohromný zájem, po vybraní 100 % částky byla sbírka na pár dní pozastavena. Nyní ale opět běží.

A jaké jsou další plány?

Každý týden odeslat tisíce dalších balíčků. Počítáme totiž s tím, že situace se ještě nějakou dobu neuklidní. Chtěli bychom postupně zvětšovat objemy tak, aby byly balíčky vydatnou pomocí všem, kdo potřebují. Společně to zvládneme.

Další balíčky budou zkrátka za lékaři proudit, dokud bude potřeba.

----

Aktualita, sobota 21. března:

WOW! NEMÁME SLOV. STALO SE NĚCO NEUVĚŘITELNÉHO.

Za necelých 40 hodin jsme společně vybrali peníze na 16 000 balíčků pro zdravotníky. To jsou skoro 2 000 000 korun.

To je fantastická zpráva i velká logistická nálož. V příštích dnech budeme balíčky kompletovat a postaráme se, aby doputovaly ke zdravotníkům. Dáme vám vědět, jakou radost z nich měli. Jakmile budeme připraveni, spustíme další kolo podpory. 

Držte nám palce! Brzy zase budeme moci společně pomáhat tam, kde je teď třeba. 

Děkujeme. 🧡 

Přečtete si článek, který o iniciativě vyšel 20. března na CzechCrunch.cz.

-----

Každá těžká doba potřebuje hrdiny. Naštěstí pro nás, my už máme ty své. Zdravotníky, kteří pracují s obrovským nasazením každý den, abychom my byli v bezpečí. Jenže i těm nyní dochází síly. Potřebují dobít baterky, aby mohli pomáhat dál.

Jde nám o všechny lékaře, sestřičky a zdravotnické pracovníky, kteří každý den, každou hodinu bojují s pandemií koronaviru. Rádi bychom jim tuhle neúnavnou snahu alespoň trochu oplatili a pro změnu podpořili my je. Věříme, že teď si musíme pomáhat.

V tuto chvíli nás požádalo o balíčky přes 52 pracovišť a 3926 zdravotníků

Připravili jsme pro všechny zdravotníky zdravé energetické balíčky, které jim trochu ulehčí jejich náročné služby. Jejich koupí tak můžete poslat #energiilekarum, kteří ji právě teď nejvíce potřebují a povzbudit je tak během jejich nasazení.

Pomocnou ruku může podat každý i bez doteku – zakoupením balíčku pro zdravotníka. Sdílejte iniciativu s hashtagem #energiilekarum, nebo o ní řekněte svým kamarádům či příbuzným. Náš cíl je jasný – balíček pro každého zdravotnického superhrdinu.

Sdílejte iniciativu s hashtagem #energiilekarum, nebo o ní řekněte svým kamarádům či příbuzným. Náš cíl je jasný – balíček pro každého zdravotnického superhrdinu. 

Více na webu kampaně.

#ENERGIILEKARUM odpovídá na otázky

Jak nápad vznikl?

Za nápadem stojí mladý vědec Jan Lukačevič z Akademie věd ČR, který s kolegyní Annou Fučíkovou se znepokojením sledoval zprávy o náročných podmínkách, ve kterých nyní zdravotníci pracují. „Chtěli jsme jim nějak pomoci. Ochranné pomůcky v odpovídající kvalitě sehnat neumíme. Zjistili jsme ale od zdravotníků, že jim velmi chybí i základní čas na oddech, natož na pravidelnou stravu, což je přitom v takovém nasazení ohromně důležitá věc. To poslední, co potřebujeme, je kolaps zdravotního systému.” vysvětluje Jan. „Řekli jsme si tedy, že pošleme zdravotníkům energii, a to doslova, tedy formu snadno konzumovatelných potravin. Zdá se to jako banalita, ale podle zdravotníků, se kterými jsme podobu pomoci probírali, je to opravdu užitečný servis,” dodává Jan.

Co je v energetických balíčcích?

Energetické balíčky jsou složené z potravin zejména českých výrobců, které by zdravotníkům kromě symbolické podpory měly dodat i to, co v současném boji potřebují nejvíce, tedy energii. Snahou je, aby složení balíčků pro zdravotníky bylo pestré a splňovalo hygienická kritéria. „Spolupracujeme zejména s českými dodavateli, jejichž práce si vážíme a jejichž výrobky máme sami rádi. Zájem o balíčky je neuvěřitelný nejen ze strany zdravotníků, ale i dárců, kteří jim je chtějí zakoupit. Proto v tuto chvíli jednáme i s dalšími partnery, aby složení bylo co nejpestřejší, ostatně každého potěší něco jiného. Je tak možné, že se obsah balíčků bude upravovat podle možností našich stávajících partnerů a jednání s dalšími značkami, které rády pomáhají,” upřesňuje Veronika Hájková, filmová produkční, která má v týmu na starosti logistiku a finance. „Rozhodli, jsme se, že nebudeme jména značek uvádět, protože se k nám dostávaly i zprávy, že se jedná o levný marketing daných firem. Tomu se bráníme, naše motivace je opravdu nezištná,” dodává Jan Lukačevič.

Na co přesně jdou peníze ze sbírky?

Na přípravu balíčků a nejnutnější náklady. „Vždy se ale snažíme domluvit nejlepší možné podmínky, protože si příspěvků od dárců neskutečně vážíme, proto s rozpočtem hospodaříme maximálně citlivě. Některé firmy poskytly své produkty zdarma či za náklady, jiné se starají o logistiku,” dodává Veronika Hájková.

Kolik je v týmu lidí?

Během několika dní vznikl tým dvacítky dobrovolníků všech profesí. Aniž by se zakládající členové fyzicky potkali, dali se dohromady například filmové produkční Veronika Hájková a Alexandra Vondráčková, programátor Pavel Fuchs a jeho tým, právnička Anna Stárková, designér Lumír Kajnar a několik marketérů, jmenovitě například Bára Stárková, Jan Kára, či Vítek Čapek, kteří pomohli do projektů přitáhnout i soukromé společnosti. Zapojili se také Lada Brůnová a David Procházka z dárcovské platformy Donio, která sbírku zajišťuje.

Jak se zapojilo Ministerstvo zdravotnictví ČR?

Ministerstvo zdravotnictví ČR dodalo seznam pracovišť, se kterými se můžeme spojit a domluvit se na dílčích bodech zapojení.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Příspěvky od partnerů

929 760 Kč od Mall.cz
(Mall.cz nabízí při objednávce svým zákazníkům podpoření této sbírky)

Nejnovější dárci

Velkorysý dárce
929 760 Kč  •  2. 6. 2020 2:00
Velkorysý dárce
150 120 Kč  •  15. 5. 2020 11:50
Dárce, který je pro každou dobrost
11 020 Kč  •  8. 5. 2020 11:00
Velkorysý dárce
120 Kč  •  7. 5. 2020 13:59
Velkorysý dárce
120 Kč  •  6. 5. 2020 15:23
DobroDárce
120 Kč  •  6. 5. 2020 15:19
Dobrosrdečný dárce
1 200 Kč  •  6. 5. 2020 7:06
Dárce, který je pro každou dobrost
500 000 Kč  •  5. 5. 2020 10:00
DobroDárce
24 500 Kč  •  4. 5. 2020 18:47
Milý dárce
120 Kč  •  4. 5. 2020 16:04
DobroDárce
120 Kč  •  30. 4. 2020 22:37
Dobrosrdečný dárce
480 Kč  •  30. 4. 2020 21:46
Dárce, který je pro každou dobrost
4 200 Kč  •  30. 4. 2020 14:09
Milý dárce
120 Kč  •  29. 4. 2020 16:51
Štědrý dárce
240 Kč  •  29. 4. 2020 16:37
Štědrý dárce
240 Kč  •  29. 4. 2020 15:30
Laskavý dárce
240 Kč  •  29. 4. 2020 14:51
Laskavý dárce
240 Kč  •  29. 4. 2020 14:49
Laskavý dárce
240 Kč  •  29. 4. 2020 11:17
Laskavý dárce
25 Kč  •  29. 4. 2020 9:07
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  28. 4. 2020 18:44
DobroDárce
360 Kč  •  28. 4. 2020 16:37

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat