Ráda bych se Vám představila. Jmenuji se Eliška, v březnu jsem oslavila 5. narozeniny.
Od narození jsem to neměla moc jednoduché. První půl rok se zdálo, že bude vše naprosto v pořádku, jen jsem špatně přibírala na váze. Bohužel pak jsem se začala opožďovat v psychomotorickém vývoji. Ve svých devíti měsících jsem teprve začala válet sudy.
Časem jsem absolvovala genetické neurologické, ortopedické a psychologické vyšetření. Diagnózy se nabalovaly jedna na druhou.
Díky intenzivní rehabilitaci jsem začala ve dvou letech chodit.
Každý týden chodím na hipoterapii a ergoterapii. 2× ročně jezdím do lázní, které mi moc pomáhají. Bohužel jsou terapie čím dál více nákladnější.
Kvůli centrální hypotonii a poruše koordinace pohybů nemůžu jezdit na kole se svými sourozenci. Rodiče mi chtějí pořídit speciální tříkolku.











