Jmenuji se Michaela Moravcová a jsem matkou Elišky a Johanky Mikšovských. Holky jsou předčasně narozená jednovaječná dvojčata z jedné placenty. Ač se holky narodily v 31.týdnu,byly to naprosto zdravá a vitální miminka. Od jejich půl roku věku, jsem s nimi bohužel zůstala sama a to se stále nezměnilo. První rána přišla, když byly holkám čtyři roky a byl jím diagnostikován autismus. Z toho důvodu začaly chodit do Plzně, do speciální školky a posléze i do školy, kam je vozím dodnes. Okolo sedmého roku začala mít Eliška problémy s motorikou. Bez příčiny nekontrolovatelně padala a neměla najednou sílu ušlápnout kolo, na kterém dříve bez problémů a ráda jezdila. Johanka začala mít problémy stejného rázu o pár měsíců později. Proto byla nutností hospitalizace na dětské neurologii v Plzni,kde se udělala veškerá možná vyšetření. Už tam jsem se dozvěděla, že holky nic pěkného nečeká, a já jsem pořád měla naději,že to nebude až tak zlé. Bohužel opak byl pravdou a moje naděje se rozplynula ve chvíli, kdy nám přišly výsledky kompletní genetiky.












