Jmenuji se Elenka je mi 13 let . Narodila jsem se jako zdravá holčička,ale bohužel mně a mé rodině očkování v 8 měsících převrátilo život naruby. Mohla jsem umřít.Jsem bojovné lvíče,a tak se za pomocí rodiny rvu o život a o malé pokroky. Jsem stále jako roční miminko . Trpím těžkou farmakorezistentní nekompenzovanou epilepsií , těžkou mentální pohybovou retardací a velmi vzácnou genetickou poruchou HNRNPU .Trpí jí na světě asi jen 80 lidí. Bohužel je zatím neléčitelná . Jsem plně odkázaná na pomoc svých blízkých 24 hodin denně . Musím často dojíždět lékařům , na vyšetření a na rehabilitace .Bohužel tatínek mi pomáhá už z nebíčka .Vše zůstalo na mamince a bráškovi. Pomáhá mi i babička ,která úžasně vaří a děda,který umí dělat lumpárny.Neumím mluvit,ale maminka z mích očí ,výrazu i úsměvu vždy pozná,co potřebuji.












