David se narodil jako zdravé miminko v lednu 2011. Ve 3 měsících nás pan doktor poslal na speciální vyšetření do nemocnice Motol, kde mu bylo diagnostikováno onemocnění svalová dystrofie. Od té doby jsme docházeli na různá vyšetření a rehabilitace. Do školky chodil bez problémů, jen trochu nestíhal vrstevníkům. Do základní školy nastoupil s úlevami a asistentkou. V 10 letech usedl na invalidní vozík – nožičky ho už neunesly. Jedná se o velmi progresivní onemocnění, které napadá svaly. David je bojovník, který se jen tak nevzdává – začal hrát powerchair hokej (florbal na elektrických vozících) jako obránce.
David už neovládá polovinu těla od pasu dolů a potřebuje 24hodinovou péči. Nyní je mu 14 let a vzhledem k tomu, co si pro něj život přichystal, je vždy usměvavý, spokojený, milý a má rád kolektiv a výlety do přírody.
Díky moc!
Pavel Tržický, otec Davida
