Sbírka ukončena:

Elektrokola pro handicapované a seniory

Vybráno 0 Kč 1 502 Kč
300 000 Kč
 -
4 dárci
Celkem se zapojilo
376 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
191 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Elektrokola pro handicapované a seniory

Vybráno 0 Kč 1 502 Kč
300 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Bajkeři, z. s.
Datum přidání
1. 4. 2022

Kdo sbírku organizuje?

Jsme nezisková organizace Bajkeři, z. s. (www.bajkeri.cz), skupina dobrovolníků, nadšenci do cyklistiky. Baví nás cestování, sport, zdravý životní styl a taky dělat správné věci. Pomáháme široké veřejnosti zapojit se do aktivního způsobu života, sdělujeme důležité informace pro cyklisty, prozkoumáváme atraktivní turistické cíle a cyklotrasy. Kromě toho vyhledáváme moderní cyklistické trendy a také informujeme zajímavých sportovních událostech. Stejně důležitá je pro nás ale i podpora zdravotně postižených a seniorů, kterým pomáháme překonávat jejich pohybová omezení.

"Po dvaceti letech s roztroušenou sklerózou mi elektrokolo umožnilo navštívit dosud nepoznaná místa a znovu žít aktivně."

Adam Gálik, BA (Hons), předseda neziskové organizace Bajkeři, z. s.

Komu pomůžeme?

Rádi bychom otevřeli nové možnosti těm, kteří to potřebují nejvíce. Často se zapomíná, že právě zdravotně postižení a senioři patří mezi ohrožené skupiny lidí, které jsou izolovány od aktivního života a pro někoho běžné zážitky jsou jim vzdálené. Rádi bychom se proto stali jednou z prvních neziskových půjčoven elektrokol. Díky elektrokolům bychom chtěli pomoct lidem se zdravotně postiženým a seniorům nad 60 let překonat pohybová omezení a dosahovat dosud nepoznaných zážitků. 

Voucher na zapůjčení elektrokola pro blízké:

Přispěním částky alespoň 300 Kč do této dobročinné sbírky získáte dárcovský certifikát, který opravňuje osoby ZTP nebo seniory nad 60 let k zapůjčení kola na jeden den. Tento certifikát můžete darovat jako voucher svým blízkým.

Zapůjčení elektrokola platí pouze v případě uskutečnění tohoto projektu.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Získané peníze použijeme na nákup elektrokol, která budeme za nejnižší možný poplatek (200 – 350 Kč / den – podle typu elektrokola) půjčovat lidem se zdravotním postižením a seniorům. Proč za poplatek? Jsme nezisková organizace a výtěžek z půjčovného nám poslouží alespoň na údržbu a provoz těchto elektrokol. Nezisková půjčovna elektrokol se navíc bude nacházet v malebném Mikulově na Pálavě, která je tolik ikonická pro cestování na kole po rovinatých cyklostezkách, což nejvíce ocení právě lidé s pohybovým omezením. Oblast v okolí Mikulova je mimořádné významná pro velký výskyt kulturních památek, přírodních skvostů a nesčetné množství dalších turistických cílů (kromě CHKO Pálava také Lednicko-valtický areál UNESCO).

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
236 Kč  •  25. 5. 2022 10:37
DobroDárce
1 000 Kč  •  25. 4. 2022 12:11
Dárce, který je pro každou dobrost
166 Kč  •  2. 4. 2022 17:19
Milý dárce
100 Kč  •  2. 4. 2022 16:57

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat