Sbírka ukončena:

Elektrický vozík pro Aleše

Vybráno 0 Kč 1 000 Kč
150 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
1 000 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
54 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Elektrický vozík pro Aleše

Vybráno 0 Kč 1 000 Kč
150 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Blažena Slavíková (matka)
Datum přidání
25. 5. 2022

Představení sbírky

Prosím o příspěvek na elektrický vozík pro těžce postiženého syna Aleše  Kratochvila, který je po porodu postižený. Do svých 12 let jenom ležel, intenzivní cvičení a obrovská moje vůle a také Aleska přinesla ovoce. Tak jako každoroční pobyt u moře. Pobyt pro nás dva si finančně nemohu dovolit, ale výlety u nás v ČR Ales miluje. Aleš se pohybuje za mě pomocí a na mechanickém vozíku.      S ohledem na můj věk a zdravotní stav je těžké vozit Aleše po terénu, zvláště kopce už nedám. Nový elektrický vozík by změnil pozitivně život Aleše a přinesl by nové impulsy v jeho těžkých dnech.

Děkuji všem komu není osud postiženého chlapce lhostejný a pomůžete nám jakýmkoliv příspěvkem.

Na příspěvek ZP nesplňuje kritéria psychologických testu.

Komu pomůžeme?

Alešovi Kratochvílovi, dětská mozková obrna, těžké postižení, nar. 1974. Aleš má radost z každého výletu. Bohužel už je těžký a stará maminka ho už ztezi tlačí po rovině, natož do kopců. Elektrický vozík by zcela změnil už tak těžký život s těžce postiženým synem.Aleš navštěvuje denní stacionář, o prázdninách a o weekendech jezdíme na chaloupku mého manžela. Aleš zde není šťastný, protože byl zvyklý, že jsme jezdili na výlety. 

Aleš rád maluje a jeho obrázky akvarel jsou moc hezké. Dárcům s nejvyšší částkou věnuje svůj obrázek.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Elektrický vozík značky Meyra.

Vybrali jsme tuto značku, neboť je spolehlivá a dostupnost servisu.

V minulém roce jsme se zajímali o elektrický vozík. Ten který se nám zdálo cenově přijatelný se přestal vyrábět a museli jsme vybrat vozík v této cenove kategorii

Současná cena je cca 150 000.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
1 000 Kč  •  31. 5. 2022 12:26

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat