Slávek je od dětství ve všem závislý na pomoci někoho druhého. Navíc teď už ani nechodí. Po smrti maminky se o něho staral táta a teď už má jenom bratra, se kterým bydlí sami dva v malé vesničce. Všude se musí dojíždět.
Největší náš problém je, že Slávek nemůže zůstat sám doma, bratr ho musí brát úplně všude s sebou – na nákup, k lékařům, po úřadech… Vypadá to, že Slávek bude muset odejít někam do nemocnice, do LDNky… ..což je moc smutné.
Snad by nám pomohlo kdybychom měli lehký, elektrický invalidní vozík s ovládáním pro doprovod, protože Slávek sám vozík ovládat nedokáže. Je to tak nějak asi naše poslední naděje, že dál zůstane doma.