Úspěšně vybráno:

Složili jste se na vozík pro Zdeničku

Vybráno 0 Kč 73 588 Kč
65 000 Kč
 -
29 dárců
Celkem se zapojilo
2 538 Kč
Průměrná výše daru
45 000 Kč
Nejvyšší dar
20 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Složili jste se na vozík pro Zdeničku

Vybráno 0 Kč 73 588 Kč
65 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Zdeňka Kusalová
Datum přidání
26. 5. 2022
Poslední aktualita

29. 5. 2024 18:15

Prosba o pomoc – založení nové sbírky na Nový pojízdný skládací zvedák.

Milí dárci, díky vaší štědrosti před dvěma lety se na vás obracím i nyní. Tentokrát bych si rád pořídil pojízdný skládací zvedák pro cesty mimo domov. Novou sbírku najdete zde:  :https://www.donio.cz/novy-pojizdny-zvedak-pro-zdenicku…

s pozdravem Zdeňka Kusalová

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Zdenička od narození trpí dětskou mozkovou obrnou. Ve všech věcech je odkázaná na pomoc druhé osoby. Ráda tráví čas ve společnosti přátel  . O svém životě píše blog. Nyní potřebuje elektrický  vozíček skládací pro snadnější  žití svého aktivního života.

Veřejný profil na instagramu:https://www.instagram.com/zdenickadmo/ 

FB stránka :https://www.facebook.com/Zdenickadmo

Blog :https://zdenickakusalovadmo.webnode.cz/

Komu pomůžeme?

Dobrý den. Ráda bych si představila.Jmenuji se Zdeňka Kusalová . V důsledku předčasného porodu.Mi byla diagnostikována jedna z nejtěžších forem dětské mozkové obrny a Tak mně celý život doprovází spastická kvadrupareza.Kvůli těžkému fyzickému handicapu.Potřebuju pořád někoho na  24. hodinovou péčí.I přesto, že život s mým handicapem je těžký a ještě nám ten náročný život ukáže . Moje oblíbené životní motto je: “ Nevyčítej životu, co ti nedal, ale uč se oceňovat, co ti dal.

Snažíme se být, co nejvíce aktivní v mém životě .Už odmalička se mi přezdívá Keliška. Protože  už tehdy  ve školce jsem  byla a jsem zvědavý a ukecaný člověk .Jsem také moc ráda v kolektivu. Mimo to mám spoustu koníčků a zájmových aktivit. Sama se,ale nikam nedostanu a nepřesunu ,proto používám elektrický polohovací vozík , který  zvládám v rámci možností ovládat sama. Jenže takový vozík je pro nás neskladný a hlavně těžko se nám převáží z místa na místo . Život by nám tedy výrazně ulehčil nový  skládací elektrický vozík se všemi potřebnými doplňky od firmy FlexiThrone.Mé rodině byste ulevili od úmorného převážení ,protože ještě studuju a mou střední školu opravdu nemám za humny.Kamarádům ,přátelům a asistentům na různých pobytech byste ulehčili už tak náročnou péči,kterou jsou schopni aspoň na chvílí převzít místo rodiny. A já bych byla nejšťastnější člověk na světě. Nemusela bych totiž řešit problém jednoho elektrického vozíčku , mohla bych  kdekoliv a s kýmkoliv a velmi jednoduše objevovat svět a to je to co miluju a je to smysl mého života Zdeňka

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou použity na elektrický skladací vozíček od firmy Flexi Throne, popřípadě další doplňky ohledně mého sezení a pohybování se na něm.Kdyby se vybralo méně vybrané prostředky uschováme a budeme se snažit najit další způsoby jak tento vozík uhradit.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

29. 5. 2024 18:15

Prosba o pomoc – založení nové sbírky na Nový pojízdný skládací zvedák.

Milí dárci, díky vaší štědrosti před dvěma lety se na vás obracím i nyní. Tentokrát bych si rád pořídil pojízdný skládací zvedák pro cesty mimo domov. Novou sbírku najdete zde:  :https://www.donio.cz/novy-pojizdny-zvedak-pro-zdenicku…

s pozdravem Zdeňka Kusalová

27. 9. 2022 12:10

Nový elektrický vozíček Flexithrone už je DOMA! Děkujeme všem dárcům! 26. 6. 2022

Tak je to tady, včera jsem rozšířila můj vozový park o ještě jeden vozík – tentokrát elektrický skládací vozíček od firmy FLEXiThrone . Vozík je krásně lehký a jde snadno složit, což je ideální pro náš aktivní život , a já jsem moc šťastná ,že už budu moct být mobilní všude , za což Vám všem dárcům velmi Děkujeme! Protože bez Vás všech bych si nový vozík určitě nemohla pořídit.I přesto, že jsme museli hodně ladit a řešit ten můj „ skvělý styl sedu a další serepetičky“ Jsem velmi spokojená vozíček jezdí totiž bomby , a to se mi moc líbí , myslím, že rodině ,asistentům a kamarádům už méně ,ale to nevadí existují přece kolečkové brusle 😊 .Dostala jsem pochvalu, že jsem si penízky sehnala sama a do zhruba čtrnácti dnů, byly peníze na světě ,ale to díky vám všem. Děkujeme taky nadaci @Nadační fond nových naději za zafinancováni speciálního vaku pod mé záda, který se ještě musí vyrobit..CHA! To bude fajné léto!Děkujeme za nový vítr v zádech. S láskou a vděkem Zdenička

Již vozík  hodně využíváme na všech různých výletech a procházkách . V kině a obchodech zkrátka nejsem  odkázaná na jeden elektrický vozík a to díky Vám!! Děkujeme!!

Kdybyste chtěli můžete nadále sledovat můj život zde :

Veřejný profil na instagramu:https://www.instagram.com/zdenickadmo/ 

FB stránka :https://www.facebook.com/Zdenickadmo

Blog :https://zdenickakusalovadmo.webnode.cz/

27. 9. 2022 11:37

Děkujeme .07. 06. 2022

Je to měsíc, co jsem si zkoušela na ostravském festivalu Parafest elektrický skládací vozíček, a tak trochu začala doufat, že se ho v někdy v budoucnu dočkáme. Opět jsme stáli před rozhodnutím, jestli založit sbírku a požádat vás všechny jako širokou veřejnost. Víte, není to pro nás všechny jednoduché, bojíte se reakci. Nebo Vám spousta lidí nevěří, že vlivem nároku od pojišťovny máte nárok na jeden elektrický vozíček . A v tom úplně nejlepším případě vám začnou tvrdit, že každý vozík či pomůcku musí hradit přece pojišťovna. Bohužel, není to vždycky tak jak bychom si přáli, nebo dokonce chtěli. Tak jsem teda založila sbírku a snažila se moc netěšit, abych náhodou nebyla moc zklamaná, kdyby se to nedařilo …..To, co se, ale dělo potom dodnes stěží rozdýchávám…Za 12. dní jste se vy všichni dárcové dokázali složit a sehnat částku ve výši 65. 685 Kč. Děkujeme všem dárcům, zvlášť děkujeme neznámému dárci, který se nejvyšší měrou zasloužil o to, že vozíček je již ve výrobě…Jste skvělí, já se začínám radovat a už se nebojím pochlubit, protože díky Vám to, už není doufání ,ale realita ! ! Budu ještě víc „nezastavitelná ..“JINÍ by se těšili třeba na dovolenou s novým vozíčkem , já se moc těším na výlety, procházky ,ale hlavně se těším na BÍLOU V BESKYDECH ! NA HŘIBY! Je to pro mě boží místo po hezké cestě, ale kvůli tahaní do kopců už se to ručně nedalo.. Díky lehkosti vozíku bude teď všechno jednodušší, hlavně ale náš aktivní způsob života, který jsme si zvolili a chceme ho žít , co nejdéle Děkujeme za „nový vítr v zádech..“

2. 6. 2022 13:50

Děkujeme –1. 6. 2022

♿Mojí milí, jste skvělí , sbírka jede zhruba týden a máme takovou krásnou částku – 8 .285 Kč. ♿ Je to všechno ještě na dlouho, ale musím říct že jsem neskutečně ráda , jak sbírka roste. Nebaví mě , pořád o něco lidi žádat , i když z mojí rodiny jsem na tom, asi nejlépe .Ale věřím v to ,že cílovou částku společně dokážeme vybrat. Děkujeme všem za jakoukoliv dávku pomoci .Stojí to za to! Nový vozíček nechci z frajeřiny ,ale proto abych mohla ještě jednodušeji objevovat svět a Vám všem , patří jedno velké díky ,že v tom jedete s námi..Všem přeji krásný první červnový den a to nejen dětem.Zdenička❤Odkaz na sbírku : https://www.donio.cz/elektricky-skladaci-vozik-pro…

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
5 000 Kč  •  15. 6. 2022 10:59
Velkorysý dárce
500 Kč  •  8. 6. 2022 7:25
Dárce, který je pro každou dobrost
2 403 Kč  •  3. 6. 2022 13:20
DobroDárce
45 000 Kč  •  3. 6. 2022 10:48
Laskavý dárce
200 Kč  •  3. 6. 2022 10:29
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  3. 6. 2022 9:46
Velkorysý dárce
2 000 Kč  •  3. 6. 2022 8:34
Hana K.
5 000 Kč  •  2. 6. 2022 20:52
S láskou mamka❤
AP sobol - internet connectivity s.r.o.
4 000 Kč  •  2. 6. 2022 17:44
Rádi jsme pomohli
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  1. 6. 2022 17:51
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  1. 6. 2022 14:20
DobroDárce
300 Kč  •  1. 6. 2022 12:45
Hana Š.
500 Kč  •  31. 5. 2022 14:24
Ať pomůžou s láskou v srdci
Kamča D.
100 Kč  •  31. 5. 2022 8:32
Ahoj. Díky, že pomáháš. Děláme svět hezčím místem. 💗 Boží. Díky
DobroDárce
1 000 Kč  •  30. 5. 2022 21:10
DobroDárce
50 Kč  •  30. 5. 2022 20:21
DobroDárce
1 000 Kč  •  30. 5. 2022 8:14
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  29. 5. 2022 18:00
Zdeničko, ať ti ten vítr v zádech stále fouká, plň si dál své sny. S láskou Hovadíci
Laskavý dárce
200 Kč  •  29. 5. 2022 12:23
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  28. 5. 2022 13:50
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  28. 5. 2022 0:34

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat