Úspěšně vybráno:

Složili jste se na tříkolku pro Michala

Vybráno 0 Kč 44 600 Kč
40 000 Kč
 -
48 dárců
Celkem se zapojilo
929 Kč
Průměrná výše daru
10 000 Kč
Nejvyšší dar
27 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Složili jste se na tříkolku pro Michala

Vybráno 0 Kč 44 600 Kč
40 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Michal
Datum přidání
9. 12. 2022
Poslední aktualita

6. 1. 2023 17:41

Poděkování

Zdravím Vás a moc děkuji za projevenou podporu a možnost si koupit tříkolku. Díky Vám se podařilo částku  vybrat  a mohu  si tak koupit model viz. odkaz  Sbírku  budu držet do konce Ledna poté dojde k jejímu ukončení.

Ještě jednou děkuji  a moc si toho cením 

Michal 

p.s. kdybyste uvažovali o focení  klidně se na mne můžete obrátit

bližší informace zde:  https://foto-ustinocz.webnode.cz/

  https://www.elektropower.cz/elektrickatrikolka/elektrotrikolka-de-luxe/

Zobrazit celou aktualitu

Hlavní sdělení – cíl projektu

Dobrý den, Jmenuji se Michal Malý, je mi 32 let a pocházím z Ústí nad Orlicí.  Jsem svobodný a žiji sám v bytě po rodičích. 

Od narození jsem po dětské mozkové obrně, jsem částečně ochrnutý, nyní limitován rozsahem pohybu na levé straně těla. Jsem poživatelem invalidního důchodu II. stupně. V dětství jsem absolvoval několik operací. Chodím s obtížemi, převážně po špičkách, zvlášť u levé nohy, protože nedošlápnu patou na zem. Podle vyjádření odborného lékaře se bude můj zdravotní stav – a tedy i chůze – postupně horšit. 

Řešením by pro mě bylo pořízení tříkolky s akumulátorem. Bohužel jako dlouhodobě nezaměstnaný, kdy jediným zdrojem příjmu je můj částečný invalidní důchod, si ji nemohu pořídit. Cílem mého projektu je tedy získat na ni finanční prostředky. Informoval jsem se na Úřadu práce o poskytnutí finančního příspěvku, ale bylo mi sděleno, že to není možné. Rád bych proto zkusil možnost sbírky Donia a bych byl velice vděčný, kdyby se to podařilo sehnat částku 40 000 Kč, což je cena, kterou bych za tříkolku zaplatil.

Neměl jsem jednoduché dospívání, protože v 15-ti letech mi zemřel otec a v 17-ti matka. I když jsem měl oproti svým vrstevníkům ztížené podmínky,  snažil jsem se zvýšit si své vzdělání, abych se uplatnil v životě a měl  práci. Přípravě na své povolání jsem věnoval mimořádnou snahu – a o to více mě mrzí, že práci a tím ani peníze, s ohledem na své zdravotní limity, nemohu sehnat.                                                 

Jako žák zvláštní školy jsem pokračoval na zvláštním odborném učilišti v Chroustovicích, kde jsem absolvoval postupně dva učební obory. Protože jsem toužil po vyšším vzdělání,  přihlásil jsem na denní  studium Střední školy cestovního ruchu v Pardubicích. Přechod na tuto školu ze zvláštního školství byl pro mě mimořádně náročný, protože toto středoškolské studium navazovalo na učivo  běžné základní školy a já jsem se například anglicky nikdy ve spec.ZŠ ani na učilišti neučil. Navíc mně byla v té době diagnostikována dyskalkulie, která mě omezovala ve škole v matematice a později i při výběru povolání. Přesto jsem v roce 2017 po čtyřech letech studia úspěšně složil maturitní zkoušky. Následně jsem rok pracoval v pojišťovně Generali, potom krátkodobě na Úřadu práce.

S ohledem na své zdravotní omezení jsem měl a mám problém trvale sehnat odpovídající práci.   Během studia jsem byl členem Sportovního klubu (box) v Pardubicích, později jsem pokračoval v místě bydliště.  Rozhodl jsem se využít těchto zálib jako lektor volnočasového kroužku bojových sportů v Domě dětí a mládeže v Ústí nad Orlicí.  Tím jsem dva školní roky po sobě  získal malý přivýdělek ke svému důchodu.  V návaznosti na tuto aktivitu jsem se přihlásil ke dvousemestrálnímu studiu „Pedagog volného času“ na univerzitě v Hradci Králové, které jsem v roce 2020 úspěšně absolvoval. 

Současně od roku 2019 až dosud působím jako dobrovolník v Rodinném centru Srdíčko v Ústí nad Orlicí, u kterého vedu fotografický kroužek. Za tuto činnost jsem byl oceněn Dobrovolníkem roku 2021 v rámci Pardubického kraje.   

Svůj zájem o fotografii jsem podpořil účastí na kurzech v rámci Erasmu a poté  v Praze absolvováním dvoutýdenního kurzu „Pracovník grafického studia".  Přes veškeru snahu se mi stále nedaří sehnat práci a tím pádem i odpovídající finance. Uvažuji tedy, že bych zkusil práci přes živnostenský list v oborech, ve kterých se vzdělávám. I tady bych velice ocenil lepší možnost pohybu v terénu díky tříkolce s akumulátorem. Tato tříkolka by mi pomohla v pracovní i osobní mobilitě a k lepšímu uplatnění ve společnosti i na trhu práce. Proto se obracím na Vás prostřednictvím Donia  s prosbou a žádostí o pomoc. 

Děkuji Vám všem za pochopení a případnou pomoc

S pozdravem

Michal Malý

Jak mi může pomůcka pomoci a popis problému, který řeším ?

Zdravotní problém mám v podstatě od narození.  Při delších pěších trasách musím po zátěži dělat časté přestávky. Nohy se mi postupně zkracují směrem dovnitř. Chůze po špičkách je pro mě s přibývajícím věkem stále více namáhavá. Jízdní kolo nemohu používat, protože na něm neudržím rovnováhu a padám na něm na levou stranu. Určitou hybnost prozatím mám, ale postupně vlivem postižení dojde ke zhoršení.

Vybrané prostředky na tříkolku by mi pomohly k lepší dopravní obslužnosti jak v místě bydliště, tak zejména po okrese Ústí  nad \Orlicí  na další a zejména delší trasy. V případě pracovních nebo podnikatelských aktivit například v Hradci Králové či v Pardubicích bych se mohl snáze dopravit na nádraží a po cestě vlakem opět tříkolku používat při průjezdu městem.

Vybrané prostředky a nákup tříkolky s akumulátorem by mě tedy mohly posunout se v konkurenci ostatních uchazečů na trhu práce a mohl bych se tak lépe zapojit a obsloužit více klientů jako individuální podnikatel v oboru fotografie a počítačové grafiky, na které se postupně rekvalifikuji.

Na co budou peníze z této sbírky použity?

 Peníze budou tedy využity  následujícím způsobem jak píší pod obrázkem

co se týká tříkolky  vyhovoval by mi tento model 

Výrobce: nitro scooters Runner 800 Plus Lithium.

Pokud by se nevybrala cílová částka, pokusil bych se sehnat  chybějící fin. prostředky jinou cestou, aby bylo mého cíle dosaženo.

Naopak, pokud by se vybralo více, než plánuji, použil bych zbývající prostředky  na lázeňský nebo rehabilitační pobyt v rámci upevnění svého zdraví. 

Další možností by byl počáteční vklad do podnikání.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

6. 1. 2023 17:41

Poděkování

Zdravím Vás a moc děkuji za projevenou podporu a možnost si koupit tříkolku. Díky Vám se podařilo částku  vybrat  a mohu  si tak koupit model viz. odkaz  Sbírku  budu držet do konce Ledna poté dojde k jejímu ukončení.

Ještě jednou děkuji  a moc si toho cením 

Michal 

p.s. kdybyste uvažovali o focení  klidně se na mne můžete obrátit

bližší informace zde:  https://foto-ustinocz.webnode.cz/

  https://www.elektropower.cz/elektrickatrikolka/elektrotrikolka-de-luxe/

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Joochy
200 Kč  •  26. 12. 2022 14:02
Pro tebe kamaráda. Jsi borec.
Laskavý dárce
500 Kč  •  25. 12. 2022 20:28
Velkorysý dárce
500 Kč  •  22. 12. 2022 16:33
Laskavý dárce
500 Kč  •  19. 12. 2022 16:09
Velkorysý dárce
600 Kč  •  17. 12. 2022 12:55
Velkorysý dárce
600 Kč  •  16. 12. 2022 8:17
Laskavý dárce
300 Kč  •  16. 12. 2022 6:54
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  16. 12. 2022 6:49
Milý dárce
300 Kč  •  16. 12. 2022 0:01
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  15. 12. 2022 9:49
Luboš R.
900 Kč  •  14. 12. 2022 20:25
Máš to tam kamaráde, ať se ti daří!
Markéta Š.
200 Kč  •  14. 12. 2022 18:34
Ať se daří, Michale.
Velkorysý dárce
500 Kč  •  14. 12. 2022 17:59
Milý dárce
1 000 Kč  •  13. 12. 2022 21:54
Velkorysý dárce
100 Kč  •  13. 12. 2022 13:38
DobroDárce
300 Kč  •  13. 12. 2022 8:10
Velkorysý dárce
3 000 Kč  •  12. 12. 2022 20:10

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat