Jsme obecně prospěšná společnost, která vznikla před několika desítkami let, aby mohl být zachován chov koní ve Svinčicích. Naše koně během této doby:
- pracovali s autistickými dětmi,
- pomáhali lidem s Parkinsonovou chorobou,
- vozili děti ze sociálně slabých rodin,
- spolupracovali se studenty střední školy.
Učili je překonávat strach, nacházet důvěru a objevovat svět přírody z koňského hřbetu. Pro mnohé děti byly jejich první jízdy právě s nimi. S koňmi, kteří nikdy neuhnuli krokem, když cítili nejistotu malého jezdce. Naučili je mnohé, ale hlavně sounáležitosti a pokoře.










