Ahoj,
Jsem Marie Kieslowski – pianistka, zpěvačka, písničkářka, autorka hudby pro divadlo a díky tomu i trochu herečka. Od mé debutové desky Je všechno dobrý? uplynuly čtyři roky a díky nahromaděnému materiálu je čas vydat album druhé. Napsala jsem 9 písniček a nahrála si doma pracovní nahrávky. Aby se z nich ale opravdu staly písně, které mohou do světa, potřebují péči – muzikanty, citlivou produkci, mix, který jim dodá další vrstvu, i master, díky kterému vám budou znít přesně tak, jak mají. A v neposlední řadě vizuální podobu a distribuci.
K tomu všemu potřebuji vaší pomoc.

Všechny písně jsou v češtině a nelze říct, že by byly tématicky ucelené. K napsání textů mě inspiroval z větší části můj život nebo situace, ve kterých jsem se ocitla a zaryly se do paměti. V písních reflektuju třeba to jak přijímám stárnutí, svoje nálady, své tělo, vztahy s nejbližším okolím, ale i s těmi, se kterými se vazby zpřetrhaly. Ale těch témat bude na albu mnohem víc a podle reakcí nejbližšího okolí se mi prý podařilo napsat texty, se kterými člověk rezonuje. Tak snad ano…
Některé písně tentokrát nevznikaly u piana, ale u kytary, na kterou se učím hrát. Je to pro mě nový prostor, který mě inspiruje přemýšlet o písničce jinak. Doma jsem si nahrála první dema a teď je společně rozvíjíme s producentem Martinem Přikrylem.
Koncertní šňůru chystám pojmout tak, aby byla přívětivá k rodičům s dětmi, jak prostředím, tak časovým posunem začátku koncertu.
Ráda vás nechám nahlédnout pod pokličku celého procesu a pokud se sbírka podaří a všechno do sebe zapadne, v říjnu album vyjde. K mému velkému potěšení se vydání opět ujme vydavatelství Indies Scope, takže se budete moct těšit na CD a pokud bude o album zájem, dojde v budoucnu i na vinyl.


foto Pepa Pelikán











