Již delší dobou se zabýváme problematikou psů v osadách.
Psi na Slovensku v osadách potřebují opravdu pomoct. Žijí a velmi často umírají naprosto zbytečně v hrozných podmínkách. Jsou snad tito psi méněcenní, nemají nárok na život?
Jsme v kontaktu se spolkem na Slovensku, který pomáhá přímo na místě. Je schopný odchytit, zajistit karanténu. Sami od nich pejska máme a během července budeme mít další dva. Jeden je problémový, budeme se snažit mu pomoct a tím ho zachránit..
Pejsci po příjezdu neznají a neumí nic. Častá je u nich i separační úzkost, strach, žádná hygiena atd…
Po začlenění a socializaci se z nich stanou ale fajn parťáci, kteří můžou odejít do rodin :).
Samozřejmě ale pomáháme taky českým pejskům.
