Aneb jak jsem chatu i s dědou koupila.
Pomoc je určena panu Drahomíru Kánskému, který jako invalidní důchodce po skoroamputaci nohy a ruky, x operacích, nedávné kolonoskopii, která skončila protrženým střevem a odvozem rovnou na sál, žije v chatě u potoka Kocába ve Štěchovicích, bez el. a bez vody, vodu tahá v kýbli na provaze ze studni do chaty, ač je voda v chatě zavedená z kohoutku neteče, jelikož nemá čerpadlo a bez znovupřipojení el.nejde vodu čerpat a aktuálně pobíra pouze 1500Kč příspěvek na živobytí a 900 Kc měsíčně v poukázkach, ovšem cesta MHD pro poukázky do Prahy ho vyjde na 400Kč, jedna cesta podpis žadosti a za týden vyzvednutí poukázek. Invalidní důchod zatím nebyl schválen.
Pojďme prosím spojit síly a vybrat peníze na nějaké důstojné bydlení, vybavení, uhradit dědovi pronájem nebo domov seniorů nejlépe s asistencí a zajistit základní životní potřeby a léky.
Já jsem majitelka chaty, koupila jsem ji v červenci roku 2021 z insolvence, při předání nemovitosti jsme v chatě našli dědu, pohublého, značně strádajícího se zdr. problémy a insolvenční správce jen stroze položil otázku zda se může pán ihned sbalit a odstěhovat, abych objekt mohla převzít prázdný. Děda mě i s dcerou pozval dovnitř a začal vyprávět svůj příběh…
Začalo to v roce 2010, po rozvodu s manželkou, která mu s 2 nezletilými dětmi utekla do Norska a on tu zůstal sám. Z peněz z prodaného bytu si koupil ve Štěchovicích tuto chatu k trvalému žití. Ve Štěchovicích jezdil 15 let jako řidič záchranky. Téhož roku si od firmy X půjčil částku 80 tisíc, obdrženou v hotovosti, bohužel firmě podepsal zajišťovací převod krytý touto nemovitosti ( v roce 2010 byla kupní cena 850 tisíc Kč ).
P. Kánský peníze vrátil opět v hotovosti oproti potvrzení nějakému pánovi prokazujíc se jako zaměstnanec firmy X, jenže ten peníze zpronevěřil a nikdy nedošlo k zpětvzetí zajišťovacího převodu. Zaměstnanec šel do vězení za podvody. Zde bohužel docházíme k tomu nejhoršímu, firma X se stala nečinnou na 9 let, p. Kánský, nebo-li děda si dál žil ve své kuří noze spokojený život a nevědomky svou blbostí , netušíc, že si má zkontrolovat údaje na katastru nemovitostí, přišel podvodem a zpronevěrou o svou chatu. Co o tom, že peníze vrátil, případně ikdyby ne, měl vrátit 96 tisíc s úroky za 6 měsíců , dle podepsané smlouvy, mělo v termínu do 30 dní po datu splatnosti dojít ke zpěněžení nemovisti, kdy zajišťovací převod pozbývá dočasného charakteru a stává se trvalým. Z částky z prodeje, měla být uspokojena pohledávka a zůstatek peněz měl být odeslán na účet dědy.
Nic z toho se bohužel nestalo, protože nečinná firma x po 10 letech spadla do insolvence, insolvenční správce chatu prodal mně a postavil mně před situaci, kdy bych měla z invalidního dědy udělat bezdomovce.
Já ovšem z téhle nespravedlnosti nemůžu spát a snažím se všemožně dědovi pomoct.
Děda dál v chatě bydlí zadarmo a ráda bych ho tam nechala dožít, ovšem vzhledem k jeho zdr. stavu není chata k žití vhodná a v podstatě bez auta se nedostane ani k lékařům, na benzín nemá, auto má vypůjčené.
Sama mám na chatu půjčku, kterou splácím, ale udělám vše pro toho dědu, no kdyby jste ho viděli a slyšeli, možná by vám po tvářích padaly slzy jako hrachy stejně jako mně.
Děda celý život pomáhal, jezdil se sanitkou a teď se karty obrátili a je v situaci, kdy sám potřebuje pomoci a vy jste naše jediná šance.
Pokud se ptáte, zda tento trestný čin nelze řešit, bohužel 11 let uteklo jako voda, dle krim.policie je to promlčeno, firma x neexistuje, právníci by stáli tisíce a prý by se stejně chata z maj. podstaty insolvence nemohla vyjmout, když již byla prodána mne a peníze jsou již rozposlané na věřitele-finanční úřady.
Složitá situace co bohužel napsal sám život.
Děkujeme předem všem za podporu, případně všechny dokumenty, smlouvy, adresu dědy ráda doložim.












