Žáci Gymnázia Nad Štolou se kvalifikovali na mistrovství světa středních škol. Je to úspěch, na který můžou vzpomínat celý život, stejně jako pocit reprezentovat svoji zemi na celosvětovém turnaji. Po kvalifikaci na mistrovství světa bylo zapotřebí potvrdit účast. Cesta byla vyčíslena mezinárodní sportovní federací na cca 1 000 000,- za družstvo. Vzhledem ke skutečnosti, že se turnaje účastní chlapci i dívky, cena se vyšplhala na 2 000 000,- . Na podporu dětí se finančně snaží zapojit i mnoho rodičů, ale zatím se nepodařilo vybrat dostatečný obnos. Bohužel sportovní asociace a organizace nemají pro tyto akce potřebné zdroje, nebo dotace. I přes veškerou snahu a enormní zapojení se nám nedaří sehnat požadovanou částku. Žáci odvedli maximum pro to, aby se mohli na šampionát dostat, bohužel se situace nevyvíjí podle představ a potřebná částka se zdá být v nedohlednu. Udělali by cokoli, aby se mohli na šampionát podívat a dotáhnout svoje snažení do konce.











