Jsem šachista a šachový trenér. A také filmař s 20 letou praxí. Jmenuji se Tomáš Velecký a se šachy jsem se poprvé setkal doma, v rodině, a už od pěti let jsem hrál v kroužku v Kopřivnici. V pubertě přišly jiné zájmy, třeba zpívání v kapele, později studium režie na filmové škole ve Zlíně, a tak šachy na nějakou dobu v mém životě usnuly. Až když jsem se stal tátou, probudila se ve mně šachová vášeň opět naplno.
Hraní šachů na internetu mě úplně nenaplňovalo, což mě přivedlo do šachového klubu v Újezdě nad Lesy. Ten byl určen dospělým hráčům, proto jsem založil a stal se součástí šachové školy, kde se již pátým rokem snažím vštípit těm nejmenším pevné základy a především lásku k této královské hře. S poznáním toho, co všechno (nejen) dětem šachový svět nabízí, nešlo uniknout nápadu natočit dokumentární film. Nejsem na to sám a budu rád, když se také zapojíte!