Moje úžasná kamarádka Monika bojuje už sedmým rokem o život. Když jí bylo pouhých 20 let, lékaři jí zjistili osteosarkom, nádor kosti. Od té doby má za sebou 13 operací a nespočet dnů a týdnů v nemocnici. Monča si prožila neuvěřitelně těžké i bolestivé chvíle, ale neznám nikoho statečnějšího než je ona. Seděla jsem vedle ní na lavičce v parku u havlíčkobrodské nemocnice, když se dozvěděla, že kromě metastáze v páteři se další ložisko nachází i v noze. Snažila jsem se být v ten okamžik silná a Monču podpořit jak jen to šlo, ale do teď si myslím, že nakonec podržela ona mě – svou vnitřní silou, odhodláním bojovat a neskutečnou chutí žít. A tohohle černého Petra, jak sama říká, už potřetí porazit. Přes všechny těžkosti a obtíže se Monča snaží užívat si života, trávit co nejvíce času v přírodě, s rodinou, s kamarády a s její fenkou Enie. Vím, že všechny tyto momenty jsou pro Monču neskutečně důležité a pomáhají jí načerpat sílu a optimismus. Bohužel však Monča přišla v důsledku autonehody o auto, bez kterého jsou cestování a život s berlemi mnohem složitější. Zároveň Monča potřebuje dojíždět z Vysočiny do brněnské nemocnice na onkologii. Monča se mi nedávno svěřila s tím, že si bude muset v nejbližší době pořídit nové auto, nicméně je to pro ni finančně příliš náročné. Proto jsem se rozhodla Monče zkusit touto cestou pomoci a na nové auto jí přispět výtěžkem z této sbírky.











