Úspěšně vybráno:

Dodali jste sílu Monče

Vybráno 0 Kč 431 807 Kč
300 000 Kč
 -
525 dárců
Celkem se zapojilo
822 Kč
Průměrná výše daru
50 000 Kč
Nejvyšší dar
40 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Dodali jste sílu Monče

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Kateřina Havlíčková
Datum přidání
6. 12. 2023
Poslední aktualita

15. 1. 2024 21:57

Veliké DĚKUJEME!

Sbírka je u konce. A byla to jízda! A to díky VÁM VŠEM. Moc ráda bych vám poděkovala za pomoc. Díky vám a vaší neskutečné podpoře jsme dokázali vybrat mnohem víc, než v co jsem při zakládání sbírky doufala. Moc si vaší pomoci vážím a pevně věřím, že vybraná částka Monče nesmírně pomůže. S každou přibývající korunou jsme se s Mončou dojímaly, obzvlášť pak, když se podařilo dosáhnout cílové částky.

Monča s Enie se už těší, až s brzy přicházejícím jarem nasednou do nového auta a pojedou spolu na výlet poznávat nová místa, čerpat energii do přírody nebo navštíví rodinu a kamarády. :) A my se zase těšíme na ně!

Ještě jednou OBROVSKÉ DÍKY, je to zázrak! <3 

Zobrazit celou aktualitu

Představení sbírky

Moje úžasná kamarádka Monika bojuje už sedmým rokem o život. Když jí bylo pouhých 20 let, lékaři jí zjistili osteosarkom, nádor kosti. Od té doby má za sebou 13 operací a nespočet dnů a týdnů v nemocnici. Monča si prožila neuvěřitelně těžké i bolestivé chvíle, ale neznám nikoho statečnějšího než je ona. Seděla jsem vedle ní na lavičce v parku u havlíčkobrodské nemocnice, když se dozvěděla, že kromě metastáze v páteři se další ložisko nachází i v noze. Snažila jsem se být v ten okamžik silná a Monču podpořit jak jen to šlo, ale do teď si myslím, že nakonec podržela ona mě – svou vnitřní silou, odhodláním bojovat a neskutečnou chutí žít. A tohohle černého Petra, jak sama říká, už potřetí porazit. Přes všechny těžkosti a obtíže se Monča snaží užívat si života, trávit co nejvíce času v přírodě, s rodinou, s kamarády a s její fenkou Enie. Vím, že všechny tyto momenty jsou pro Monču neskutečně důležité a pomáhají jí načerpat sílu a optimismus. Bohužel však Monča přišla v důsledku autonehody o auto, bez kterého jsou cestování a život s berlemi mnohem složitější. Zároveň Monča potřebuje dojíždět z Vysočiny do brněnské nemocnice na onkologii. Monča se mi nedávno svěřila s tím, že si bude muset v nejbližší době pořídit nové auto, nicméně je to pro ni finančně příliš náročné. Proto jsem se rozhodla Monče zkusit touto cestou pomoci a na nové auto jí přispět výtěžkem z této sbírky.

Komu pomůžeme?

S Mončou jsem se seznámila zhruba před 3 lety. Vyrazily jsme socializovat naše pejsky a společně je vyvenčit na humpolecké závodiště. Navždy budu vděčná mému pejskovi, že jsem díky němu poznala tolik báječných lidí a Monča jednoznačně patří k nim. Z propovídané dvouhodinové procházky se staly propovídané dny a týdny. Staly se z nás kamarádky a Monča je mojí spřízněnou duší. V době, kdy jsem jí poznala, byla její nemoc pryč. Tušila jsem, jaké hrůzy má za sebou, ale bohužel jsme ani jedna nevěděly, jaké další špatné zprávy mají přijít. Monice bylo tento rok v říjnu 27 let. Od svých 20 let bojuje s nádorem kostí, osteosarkomem, který se jí v té době objevil v paži. Monče hrozilo, že o ruku přijde, naštěstí však lékaři kost nahradili homoštěpem. Po několika měsících se nemoc zase objevila, tentokrát jako metastáze na plicích. Monča prodělala chemoterapii, několik operací a vše bylo na dobré cestě. 

Uplynuly skoro tři roky, kdy Monča o své nemoci vůbec nevěděla a myslím, že jsme obě věřily, že má vyhráno. Před létem si však Monča stěžovala na bolest zad a nejhorší obavy se potvrdily. Nádor byl zpět v oblasti páteře, další malé ložisko se nacházelo ve stehenní kosti. Nebylo jisté, zda bude možné nádory odoperovat, ale naštěstí se lékaři v Brně rozhodli do toho jít. Monča podstoupila dvě velké operace – v září jí lékaři nahradili jeden celý obratel a v říjnu stehenní kost. Obě operace dopadly dobře, nicméně čas ukázal, že v oblasti páteře se nepodařilo odstranit všechny nádorové buňky a Monča začala dojíždět na každodenní ozařování. Po operaci zad by se Monča ráda co nejvíce hýbala, v tom jí však brání operovaná noha, na kterou nesmí po dobu dalších několika měsíců došlápnout. S berlemi je pro ni opravdu náročné se kamkoliv pohybovat, ale nevzdává to. Kdykoliv to jde, snaží se být aktivní, vystoupá se mnou dlouhé schody do galanterie, aby si mohla vybrat správné barvy vln na nový svetr, který spolu háčkujeme. Vím však, že jí hodně chybí procházky s pejskem v přírodě, které jí dříve dodávaly tolik energie.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vím, že nové auto Monče procházky v přírodě nenahradí. Pomůže jí však se dostat na stará i nová místa a užívat si všechny malé i velké radosti. Nové auto také usnadní Monče cestování do nemocnice na ozařování a další vyšetření a kontroly. Vybraná částka, ať už bude jakkoliv vysoká, pomůže Monče s pořízením nového vozidla. Pokud se podaří vybrat více než cílovou částku, výtěžek bude použit na další výdaje spojené s léčbou. Zjistilo se totiž, že v případě, že by se objevily další metastáze, existuje pro Monču léčba, u které je však úhrada pojišťovnou nejistá. Moc vám všem děkuju! Za BOJOVNICI Monču, i za sebe. – Monči kamarádka, Kačka

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

15. 1. 2024 21:57

Veliké DĚKUJEME!

Sbírka je u konce. A byla to jízda! A to díky VÁM VŠEM. Moc ráda bych vám poděkovala za pomoc. Díky vám a vaší neskutečné podpoře jsme dokázali vybrat mnohem víc, než v co jsem při zakládání sbírky doufala. Moc si vaší pomoci vážím a pevně věřím, že vybraná částka Monče nesmírně pomůže. S každou přibývající korunou jsme se s Mončou dojímaly, obzvlášť pak, když se podařilo dosáhnout cílové částky.

Monča s Enie se už těší, až s brzy přicházejícím jarem nasednou do nového auta a pojedou spolu na výlet poznávat nová místa, čerpat energii do přírody nebo navštíví rodinu a kamarády. :) A my se zase těšíme na ně!

Ještě jednou OBROVSKÉ DÍKY, je to zázrak! <3 

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
600 Kč  •  11. 1. 2024 23:01
Laskavý dárce
200 Kč  •  7. 1. 2024 11:28
❤️❤️❤️
DobroDárce
100 Kč  •  5. 1. 2024 20:47
Velkorysý dárce
300 Kč  •  5. 1. 2024 11:46
Velkorysý dárce
300 Kč  •  5. 1. 2024 10:24
Dárce, který je pro každou dobrost
150 Kč  •  5. 1. 2024 8:55
DobroDárce
100 Kč  •  4. 1. 2024 21:59
Štědrý dárce
600 Kč  •  4. 1. 2024 21:56
DobroDárce
300 Kč  •  4. 1. 2024 21:20
Laskavý dárce
300 Kč  •  4. 1. 2024 21:17
Milý dárce
50 Kč  •  4. 1. 2024 20:44
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  4. 1. 2024 19:07
Milý dárce
200 Kč  •  4. 1. 2024 18:43
Milý dárce
300 Kč  •  4. 1. 2024 17:47
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  4. 1. 2024 17:26
Štědrý dárce
300 Kč  •  4. 1. 2024 14:55
Posíláme sílu a naději ❤️
Milý dárce
600 Kč  •  4. 1. 2024 14:08
Dárce, který je pro každou dobrost
250 Kč  •  4. 1. 2024 13:06
DobroDárce
125 Kč  •  4. 1. 2024 12:57
Milý dárce
500 Kč  •  4. 1. 2024 12:25
Laskavý dárce
600 Kč  •  4. 1. 2024 12:13
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  4. 1. 2024 11:52

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat