Sbírka ukončena:

Dobroletadlo.cz pomáhá nadačnímu fondu Krtek

Vybráno 0 Kč 3 830 Kč
58 000 Kč
 -
13 dárců
Celkem se zapojilo
295 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
81 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Dobroletadlo.cz pomáhá nadačnímu fondu Krtek

Vybráno 0 Kč 3 830 Kč
58 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nadační fond dětské onkologie Krtek, autor myšlenky a Dobroletadlo.cz Ing. Jan Holub
Datum přidání
1. 2. 2021

Sbírka na mobilní kyslíkový generátor je určena pro děti a dospívající, kteří se léčí na Klinice dětské onkologie Fakultní nemocnice Brno (KDO FN Brno). Brněnská klinika je spádovou oblastí pro pacienty z Moravy, Slezska a východních Čech – v průměru se za rok na klinice léčí 170 dětí a dospívajících s onkologickým onemocněním. Finanční podpora ze sbírky směřuje na Nadační fond dětské onkologie Krtek, který je součástí KDO FN Brno. Jedním z okruhů, které nadační fond podporuje, je také technologické vybavení této kliniky. Díky úzké spolupráci kliniky a nadačního fondu lze zajišťovat pacientům vysoký standard komplexní péče, a to v kurativní i v paliativní léčbě.

Nadační fond dětské onkologie Krtek

Nadační fond dětské onkologie Krtek (NFDO Krtek) je součástí Kliniky dětské onkologie FN Brno (KDO FN Brno) a díky tomu se od ostatních nadačních fondů a nadací odlišuje – věnuje se totiž problematice léčby onkologicky nemocných dětí komplexně. Díky spolupráci odborníků z kliniky se špičkovými výzkumnými centry u nás i v zahraničí je dětem nabízena léčba na maximální možné úrovni.

Vizí NFDO Krtek je pomoci udržet současný vysoký standard komplexní péče o onkologické pacienty, maximálně usnadnit jejich léčbu, zmírnit její následky, výrazně navýšit možnosti personalizované medicíny pro všechny děti, které to potřebují, ale také nadále podporovat domácí péči, která zahrnuje také možnost zapůjčení potřebných zdravotních pomůcek.

Co Dobroletadlo je a jak funguje?

Naše letadlo je inspirováno pyramidovým schématem, což je obchodní model, v němž je výdělek závislý na přivedení dalších účastníků do schématu. Na rozdíl od klasického letadla, naše letadlo pomáhá potřebným. 

Princip je jednoduchý. Klíčem k úspěchu je zapojení co nejvíce lidí. Proto není potřeba přispívat vysoké částky. Stačí například 200 Kč a říct o naší sbírce minimálně dalším pěti lidem, kteří se do sbírky připojí. 

Výsledná částka může být opravdu vysoká a výrazně pomoct. 

Celou naší dobropyramidu můžete sledovat na dobroletadlo.cz, kde i sami uvidíte, jak hodně přispějete, díky tomu, že jste zapojili i své blízké / známé.

Po přispění zde na Donio stačí vyplnit formulář (klikni zde). Po jeho vyplnění Vás přidáme do pyramidy a následně můžete sledovat kolik nových lidí díky Vám přispělo na dobrou věc. 

Na co konkrétně budou peněžní prostředky využity?

Částka bude použita na mobilní kyslíkový generátor. Mobilní kyslíkový koncentrátor umožňuje dětským a dospívajícím onkologickým pacientům, kteří potřebují celodenní saturaci kyslíkem, pohybovat se nejen v domácím prostředí, ale i mimo domov (vycházky, transport autem apod.). Tento mobilní přístroj má záložní baterii a umožní pohyb tam, kde není dosah připojení k elektrické síti. Přístroj využívají onkologičtí pacienti většinou v paliativní části léčby s vážným poškozením dýchacího systému v důsledku nádorového onemocnění.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
330 Kč  •  7. 4. 2021 5:20
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  4. 2. 2021 21:36
Štědrý dárce
300 Kč  •  3. 2. 2021 8:06
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  2. 2. 2021 14:19
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  2. 2. 2021 13:01
Laskavý dárce
100 Kč  •  2. 2. 2021 11:51
Milý dárce
200 Kč  •  2. 2. 2021 10:07
Štědrý dárce
300 Kč  •  1. 2. 2021 23:44
DobroDárce
300 Kč  •  1. 2. 2021 15:56
Laskavý dárce
300 Kč  •  1. 2. 2021 13:00
DobroDárce
200 Kč  •  1. 2. 2021 12:34
Milý dárce
100 Kč  •  1. 2. 2021 12:07
Štědrý dárce
200 Kč  •  1. 2. 2021 11:56

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat