Sbírka ukončena:

Dobročinná sbírka Nadačního fondu Ze srdce PVZP – Den s Amosem

Vybráno 0 Kč 3 600 Kč
200 000 Kč
 -
3 dárci
Celkem se zapojilo
1 200 Kč
Průměrná výše daru
3 000 Kč
Nejvyšší dar
61 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Dobročinná sbírka Nadačního fondu Ze srdce PVZP – Den s Amosem

Vybráno 0 Kč 3 600 Kč
200 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Pojišťovna VZP, a. s. Nadační fond Ze srdce PVZP, Nadační fond Ze srdce PVZP
Datum přidání
19. 5. 2022

Kdo sbírku organizuje?

Představení projektu

V minulém roce začala Pojišťovna VZP, a. s., (PVZP) s charitativními běhy, jejichž prostřednictvím bylo vybráno téměř 900 tisíc korun, které byly rozděleny mezi neziskovky, které se dlouhodobě věnují vážné nemocným dětem a lidem po vážných úrazech.

Letos PVZP s běhy pokračuje — jmenují se PVZP FénixRun a běhají se v rámci Běhej lesy. Jednou z dalších akcí, kterou letos PVZP organizuje, je PVZP Den s Amosem v Uherském Brodě, multižánrový celodenní festival pro celou rodinu, který je pro všechny zdarma. PVZP Den s Amosem se koná v rámci velké šíře společensky odpovědných aktivit. Akcí chce podpořit jak české podnikatele, tak motivovat děti i dospělé k zájmu o vědu, historii, kulturu a zdraví.

Kdo za projektem stojí?

My v PVZP bychom byli moc rádi, kdyby se i na Dni s Amosem vybralo alespoň 100 tisíc korun, které bychom přidali k finančním prostředkům vybraným díky charitativním běhům. Veškerý výtěžek, jak z charitativních běhů PVZP FénixRun, tak z dobročinné sbírky Den s Amosem bude rozdělen mezi devět neziskovek, které se dlouhodobě věnují vážné nemocným, lidem po vážných úrazech, hendikepovaným obecně nebo předčasně narozeným dětem.

O festivalu PVZP Den s Amosem

PVZP Den s Amosem je celodenní multižánrový festival, který se uskuteční na Den dětí 1. 6. 2022 v Muzeu Jana Amose Komenského a v jeho okolí v Uherském Brodě. Od brzkých ranních hodin až do půlnoci budou probíhat jak vzdělávací tak zábavné aktivity pro celou rodinu, na něž od 16. hodiny naváží koncerty předních českých interpretů. Návštěvníci festivalu budou též vyzváni k podpoře dobročinné sbírky PVZP Dne s Amosem.

Komu pomůžeme?

Všechny vybrané prostředky budou bezezbytku rozděleny mezi 10 následujících fondů nebo spolků:

 1. Spolek Nové háro použije výtěžek na zaplacení nákladů na výrobu paruk z pravých vlasů pro onkologicky nemocné děti
 2. NF Krtek zařídí rekondiční a resocializační pobyt pro 30 rodin, jejichž děti (pacienti Kliniky dětské onkologie FN Brno) jsou v aktivní léčbě nebo těsně po jejím ukončení
 3. NF Modrý hroch zaplatí sedmileté Lucince speciální neurorehabilitace
 4. NF Pink Bubble vezme „bubliny“ (mladé hemato-onkologické pacienty od 18 do 30 let) na zážitkový pobyt u moře na plachetnicích
 5. No foot No stress pořídí Danovi, který přišel po úraze o obě nohy, speciální protézy
 6. Spolek Aponedo podpoří vybavení speciální prádelny v Nemocnici U Apolináře speciálně pro předčasně narozené děti
 7. Nadace Z + M podpoří tým parahokejistů zakoupením nového vybavení na parakokej
 8. NF Ze srdce PVZP zaplatí rehabilitace malému Brunovi, který má od narození svalové onemocnění
 9. Nadace Nova pomáhá vybere osm rodin s vážně nemocnými dětmi, mezi něž rozdělí svoji část finančních prostředků z osmi běhů
 10. Desátý díl výtěžku z PVZP Dne s Amosem poputuje také oblastní Charitě Uherský Brod na Terapeutické dílny Sv. Justiny pro osoby se zdravotním postižením ve věku 15–64 let.

https://www.pvzp.cz/cs/

https://www.fenixrun.cz/

https://densamosem.cz/

https://www.uhbrod.charita.cz/socialni-sluzby/socialne-terapeuticke-dilny/

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou použity například výrobu paruk z pravých vlasů pro onkologicky nemocné děti, rekondiční a resocializační pobyt pro 30 rodin, jejichž děti jsou nemocné, speciální neurorehabilitace, na zážitkový pobyt u moře pro nemocné děti, speciální protézy, vybavení speciální prádelny v Nemocnici U Apolináře, zakoupení nového vybavení na parakokej, rehabilitace malému Brunovi, podporu osm rodin s vážně nemocnými dětmi a na Terapeutické dílny Svv. Justiny pro osoby se zdravotním postižením.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
300 Kč  •  1. 6. 2022 20:18
Mike
300 Kč  •  24. 5. 2022 18:51
❤️
DobroDárce
3 000 Kč  •  19. 5. 2022 18:33

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

 1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
 2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
 3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat