DOBRÉ SVĚTLO je dokumentární film v délce 60 minut, který diváky seznámí s příběhy lidí, kteří i přes osudem špatně rozdané karty, žijí naplno a nejen to, mohou být inspirací i pro nás ostatní. Milan se sportovně věnoval jízdě na horském kole. Bohužel přišel pád a tragická diagnóza: zlomenina dvou obratlů páteře. Navzdory svému velmi těžkému zdravotnímu hendikepu, se dál věnuje focení, které nyní povýšil dokonce na profesionální úroveň. Milan žije sám v bezbariérovém bytě na pražském sídlišti a z bytu si vytvořil malý ateliér. Je na vozíku a dochází k němu asistent, protože některé úkony Milan sám nezvládne. Fotí nejen v ateliéru, ale vyráží hledat témata ven, jak do města, tak do přírody. V krátkém medailonku, který si můžete pustit v úvodu, uvidíte, jak těžké je pro něj vyfotit a zpracovat jednu fotografii. Postprodukce někdy trvá i měsíce…Ale nevzdává se a má za sebou i několik úspěšných fotografických výstav a focení pro významné firmy. Druhý příběh je o Míše, která je také upoutána na vozík s diagnózou DMO a žije ve stejném paneláku jako Milan. Dříve tam bydlela jen se svým asistentským pejskem, ale před pár lety si vzala do pěstounské péče holčičku Editu s Downovým syndromem. Nebylo vůbec jednoduché přesvědčit příslušné orgány, aby Editu svěřily do péče pěstounky na vozíku, ale povedlo se. Společně tvoří harmonickou rodinu, která to opravdu nemá jednoduché, Leckdy musí překonávat nejen mnohé zdravotní omezení, bariéry a předsudky ve společnosti, ale i boj s větrnými mlýny úřednické byrokracie. Ale fungují a žijí jako rodina, ve které se každý může cítit dobře. Míšu s Editou můžete zatím vidět jen na fotografiích vedle videa s Milanem. S Míšou, Editou a Milanem budu natáčet od září do prosince 2022. Dokument by měl být hotov v únoru 2023. O čem to vlastně celé je? Jaké je téma? Je to hendikep a vyrovnávání se s ním, schopnost prát se s nepříznivým osudem a žít naplno. Bez Vás to ale nedokážeme. Podpořte prosím, tento projekt. Dobré světlo je dokument, který má smysl. Děkujeme.








