Sbírka ukončena:

Dlouhodobá léčba samoživitelky v nouzi

Vybráno 0 Kč 1 500 Kč
50 000 Kč
 -
4 dárci
Celkem se zapojilo
375 Kč
Průměrná výše daru
600 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Dlouhodobá léčba samoživitelky v nouzi

Vybráno 0 Kč 1 500 Kč
50 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Silvie Sywalová
Datum přidání
19. 7. 2023

Představení sbírky

Pro mou úžasnou sestřičku Peťku (42) a jejího syna Viktora (15), prosím o pomoc v náročné životní situaci. Peťce se stal komplikovaný úraz s dlouhodobou léčbou v řádu několika měsíců a to vícečetná, tříštivá zlomenina kotníku. Vzhledem k tomu, že je samoživitelkou, její příjem z nemocenské bohužel nepokryje veškeré nutné výdaje na nájem, živobytí a léčbu. Do práce se v budoucích měsících kvůli léčbě a následné rehabilitaci nemůže vrátit a tato situace se pro ni stává z finančního hlediska kritickou.

Komu pomůžeme?

Pro svou sestru Peťku, prosím o pomoc. Stal se jí úraz s komplikovanou vícečetnou zlomeninou kotníku a léčba bude dlouhodobá, v řádu několika měsíců. Do práce se, bohužel, jen tak nevrátí. Kromě toho, že potřebuje peníze na léčbu a zajištění domácnosti, je samoživitelkou a pečuje o 15-ti letého syna, který v září nastupuje na SŠ, což činí další výdaje. A ještě navíc se stará o pejska seniora, kterého si adoptovala jako nalezence a který také má své potřeby, jako speciální stravu, doplňky stravy a výdaje za veterinu. Vzhledem k tomu, že její pracovní příjem nebyl moc vysoký, dlouhodobá pracovní neschopnost jí nepokryje veškeré základní výdaje, které potřebuje uhradit, natož, aby si hradila výdaje za léčbu. Sama několikrát přispěla na Doniu potřebným a proto věřím, že člověku s dobrým srdcem se vždy pomoc vrátí. Cílem sbírky je, aby se Peťka nedostala do kritické finanční situace, a finance jí pomohly překonat náročné období uzdravování a rekonvalescence po těžkém úrazu. Děkuji všem.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Většina vybrané částky poslouží na běžný chod domácnosti, úhradu nájmu a záloh a pokrytí léčebných výdajů. Vybraná částka umožní také pořídit synovi Viktorovi potřebné vybavení při nástupu na SŠ a uhrazení adaptačního pobytu. Každá částka, kterou laskaví dárci pošlou na sbírku pro Peťku a Vikiho, význačně pomůže přečkat krizové finanční období, než se vrátí do pracovního procesu.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
300 Kč  •  6. 9. 2023 10:04
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  23. 8. 2023 18:40
Vojta
300 Kč  •  8. 8. 2023 12:52
přeji hodně sil!
Velkorysý dárce
600 Kč  •  21. 7. 2023 22:52

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat