Sbírka ukončena:

Dětské hřiště pro Terapeutickou komunitu Karlov

Vybráno 0 Kč 2 900 Kč
100 000 Kč
 -
8 dárců
Celkem se zapojilo
363 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Dětské hřiště pro Terapeutickou komunitu Karlov

Vybráno 0 Kč 2 900 Kč
100 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
SANANIM,z.ú.
Datum přidání
12. 12. 2023
Poslední aktualita

12. 2. 2024 11:43

Děkuji za Váš dar na hřiště pro karlovské děti

Dovolte, abych Vám srdečně poděkovala za finanční dar na vybudování dětského hřiště pro děti, které v Terapeutické komunitě Karlov žijí se svými mámami po dobu jejich léčby ze závislosti.

MOC VÁM DĚKUJI 

Dáša Sladká

Zobrazit celou aktualitu

Představení sbírky

Terapeutická komunita Karlov by ráda vybudovala v prostoru komunity kvalitní prostor pro společné trávení času rodičů v léčbě a jejich dětí.

Terapeutická komunita Karlov nabízí závislým mámám/otcům s dítětem možnost dostat se z toxického prostředí a zvládnout svoji závislost na drogách. Na Karlově dostanou příležitost zaměřit se na svoji rodičovskou roli a výchovu dítěte a na bezpečném místě si vyřešit svou minulost, současnost i budoucnost. Učí se zde přijmout roli rodiče, cítit se v ní bezpečně a najít v ní radost a obohacení. Každá nová společná zkušenost ze společných zážitků prohlubuje a upevňuje vzájemný vztah závislých klientek a jejich dětí. Získávají tak více rodičovského sebevědomí, jsou samostatnější a přestávají se obávat světa za zdmi léčebného zařízení.

Komu pomůžeme?

Základním cílem střednědobé až dlouhodobé rezidenční léčby v Terapeutické komunitě Karlov je odborná pomoc nejen při úzdravě od závislosti, ale také při zvládání rodičovské role a rodičovských dovedností a kompetencí nezbytných k výchově svého dítěte/dětí. Díky této odborné pomoci není třeba děti karlovských klientek a klientů odebírat a umísťovat do náhradní péče.

SANANIM má navíc zkušenost s provázaným systémem péče, v jehož rámci se rodič může nejen léčit, ale společně se svým dítětem návazně využít služby Doléčovacího centra, včetně pobytového chráněného bydlení i pomoci při hledání zaměstnání prostřednictvím Pracovní agentury SANANIM. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Na Karlově chtějí vytvořit místo, kde si děti mohou společně hrát a rozvíjet své dovednosti. Hřiště je k tomu ideální. Pomůže pozitivně ovlivnit vývoj dětí, které zde žijí s rodiči procházejícími residenční léčbou. Rozvíjí totiž fyzické, emoční a sociální zdraví dětí a zároveň je bezpečným prostorem pro jejich společné volnočasové aktivity.

Terapeutická komunita oslovila českou firmu Hřiště pod Květinou s.r.o., která dětská hřiště navrhuje a vyrábí.  Z jejich nabídky si chce vybrat prvky, které se pro karlovské děti ve věku od 0 do 8 let nejvíc hodí.  „Projekt“ hřiště firmu zaujal a chce Karlovu nabídnout výhodnou cenu i konzultaci ke správné volbě prvků a realizaci na místě. Nicméně zadarmo to nebude! Náklady na hřiště nemůže organizace pokrýt z dotací, a proto se na VÁS obracím prostřednictvím této dárcovské výzvy.

Podpořte prosím Karlov a DARUJTE DĚTEM HŘIŠTĚ!

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

12. 2. 2024 11:43

Děkuji za Váš dar na hřiště pro karlovské děti

Dovolte, abych Vám srdečně poděkovala za finanční dar na vybudování dětského hřiště pro děti, které v Terapeutické komunitě Karlov žijí se svými mámami po dobu jejich léčby ze závislosti.

MOC VÁM DĚKUJI 

Dáša Sladká

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
300 Kč  •  6. 2. 2024 13:54
Štědrý dárce
300 Kč  •  6. 1. 2024 16:04
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  27. 12. 2023 16:53
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  21. 12. 2023 10:23
DobroDárce
1 000 Kč  •  20. 12. 2023 10:30
Laskavý dárce
300 Kč  •  18. 12. 2023 20:29
Štědrý dárce
100 Kč  •  18. 12. 2023 13:07
DobroDárce
300 Kč  •  14. 12. 2023 12:26

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat