Chtěla bych vydat soubor čtyř autorských leporel pro dětské čtenáře: Jaro, Léto, Podzim, Zima. Jedná se o autorské knížky, každá z nich má dvanáct veršů (otázek) a dvanáct obrázků k zamyšlení a rozvíjení dětské fantazie, knížečky jsou založené na obrazovém doprovodu.
Přála bych si vybrat finance potřebné pro tisk v nákladu alespoň 500 ks od každé knížky.
Zima
Proč jsou na čepicích bambule?
Proč se třpytí jinovatka, když je na nule?
Proč se rudě barví listí?
Kdopak to ví? Kdo to zjistí?
Proč zůstaly stromy holé?
Proč je holé i to pole?
A proč všude číhá bláto?
Kdopak mi to poví, táto?
Proč se večer brzo stmívá?
A proč málo ptáčků zpívá?
Proč ubylo všude květů?
Proč? Protože zima je tu!
Jaro
Proč žlutá sluší blatouchům?
A kde je konec rampouchům?
Kam zmizely závěje sněhu?
A proč řeka vylévá se z břehů?
Proč sněženka bíle svítí v trávě?
Proč ten, kdo spal, probouzí se právě?
Proč slunce hřeje pod víčky?
Proč včely lákají kočičky?
Proč si ptáci staví hnízda?
Proč si kos tak nahlas hvízdá?
A proč skřivan zpívá v letu?
Proč? Protože jaro je tu!
Léto
Proč zas všichni míří k moři?
Proč se každý do vody rád noří?
Proč je nám lépe ve stínu?
A nejlíp když lízáme zmrzlinu?
Proč je louka posečená?
Proč tak voní kupka sena?
Proč máma vynáší peřiny?
Proč jak med chutnají maliny?
Proč náhle zezlátlo obilí?
Kam chodí v noci spát motýli?
Proč si včelku s vosou pletu?
Proč? Protože léto je tu!
Podzim
Proč se šípky červenají?
Kam vlaštovky naspěch mají?
Proč studený vítr fouká?
Babí léto nitky souká?
Proč je pole rozoráno?
Kdopak mi to poví, mámo?
Proč tu jabloň stojí holá?
Proč nás zase škola volá?
Proč houbami voní les?
Proč celý den prší dnes?
Proč se draci smějí světu?
Proč? Protože podzim je tu!












