Vánoční svátky, které mají být časem klidu a radosti, byly pro tuto rodinu letos plné smutku. Právě během nich přišli Patrik, Verča a Bělča o svou maminku, která byla dlouhou dobu vážně nemocná. Během velmi krátké doby tak zůstali bez člověka, který je celý život držel pohromadě, staral se o ně a byl jejich oporou,kterou sama v posledních dvou letech nejvíc potřebovala.Najednou tu stojí tři mladí lidé, kteří se musí vyrovnat se ztrátou maminky, na kterou se nejde připravit – a zároveň hledat cestu, jak žít dál.
Verunka a Bělinka nyní žijí u svého otce, se kterým dosud nevyrůstaly. Kromě bolesti ze ztráty maminky se musejí zvykat na nový domov a zároveň stojí na prahu důležitého životního rozhodnutí – volby střední školy. V této náročné době potřebují především dobré zázemí, klid a podporu, aby mohly pokračovat ve studiu a soustředit se na svou budoucnost.
Nejstarší Patrik je ve třetím ročníku střední školy. Rád by po jejím dokončení pokračoval v dalším studiu, aby měl lepší šanci do budoucna. Zároveň se, ale musí vyrovnat s tím, že ho čeká řešení vlastního bydlení a zajištění zázemí v době, kdy by se měl především soustředit na školu.
V současné době proběhne dědické řízení, u kterého se však nepředpokládá žádný významný finanční přínos. Sirotčí důchod jim bude vyplacen až po vyřízení žádosti na ČSSZ, proto je nyní potřeba okamžitá finanční podpora. Sbírka má proto pomoci překlenout období nejistoty a zajistit dětem potřebnou stabilitu do doby , než se jejich situace alespoň částečně ustálí.
Tato sbírka má jediný cíl: pomoci těmto třem dětem překlenout nejtěžší období jejich života. Vybrané finanční prostředky jim pomohou pokrýt základní životní potřeby, školní výdaje, bydlení a dají jim čas a prostor nadechnout se, než jejich svět znovu alespoň trochu stabilizuje.
Každý příspěvek, i ten nejmenší, má smysl. Pro Patrika, Verču a Bělču neznamená jen finanční pomoc, ale také vzkaz, že v tom nejsou sami!❤️










