-Autorský komunitně vzdělávací muzikál-
__________
"Haló, hvězdy, haló, slyšíte nás nahoře,
chceme od vás vědět, kdo za to všechno může?
Kdo za to všechno může, kdo tenhle déšť způsobil?
Je to snad naše vina? Vždyť jsme tak nezlobily?"
__________
"Hvězdy, haló, haló, už nejsme, kdo jsme byly,
už nejsme malý děti, co se zas poškorpily…
Tak prosíme vás, hvězdy, zastavte ten déšť,
my vám tu slibujeme, že zlepšíme náš svět.
Že zlepšíme náš svět, že zlepšíme náš svět.."
__________
O PROJEKTU
Do muzikálu se zapojilo 18 dětí z 1. a 2. stupně ZŠ z MČ Praha 10, kterým jsme zajistili několikrát v týdnu vyzvedávání ze škol a díky tomu mohly na zkoušky chodit také děti, pro jejichž rodiče je složité jim aktivity mimo školu zajistit, ať už z důvodů časových, logisticky složitých či finančních.
Děti si během 2,5 měsíce prošly procesy jako jsou technika zpěvu, herecká improvizace, výraz, sdělnost, rytmus, artikulace a zákonitost scény v interakci mezi sebou a otevřeli jsme pro ně diskuzi, jež se dotýká závažných společenských témat: ekologických, mezigeneračních aj.
– autorka, režisérka a choreografka muzikálu Tereza Krčálová a poslední vteřiny před premiérou
– „Odkud vzal se ten déšť? Proč nám nic neřeknou!?“
– „Jste nacucaný jak houby a deštňík je vám na houby…“











