Úspěšně vybráno:

Deska MĚKKO a první videoklip – Štěpánka Černá a Kapela

Milník 1/2

Pomozte nám dotáhnout náš první videoklip.

Vybráno 0 Kč 96 369 Kč
45 000 Kč

Milník 2/2

Natočení, mix a mastering zbývajících písní a vydání desky Měkko.

Vybráno 0 Kč 96 369 Kč
85 000 Kč
 -
87 přispěvatelů
Celkem se zapojilo
1 108 Kč
Průměrná výše příspěvku
15 000 Kč
Nejvyšší příspěvek
119 dnů
Vybráno za
Více o tomto projektu

Deska MĚKKO a první videoklip – Štěpánka Černá a Kapela

Milník 1/2

Pomozte nám dotáhnout náš první videoklip.

Vybráno 0 Kč 96 369 Kč
45 000 Kč

Milník 2/2

Natočení, mix a mastering zbývajících písní a vydání desky Měkko.

Vybráno 0 Kč 96 369 Kč
85 000 Kč
Zakladatel
Štěpánka Černá
Datum přidání
21. 11. 2023
Poslední aktualita

1. 4. 2024 21:59

Premiéra videoklipu k písni Tanec

Dobrý den/Ahoj,

tak už zítra 2. 4. v 18:33 vyšleme do světa videoklip k písni Tanec, jehož vznik jste podpořili v rámci Donio kampaně. Klip se v daný čas objeví na tomto odkazu. A písničku najdete rovněž na Spotify a dalších hudebních platformách.

Budeme moc rádi, když u toho budete na dálku s námi.

Pokud se Vás píseň nebo klip dotkne, nebo Vás k nim cokoliv napadne, budeme moc rádi za zprávu.

Děkujeme!

Přejeme milé jarní dny

Štěpánka Černá a Kapela

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení projektu

Proč Měkko?

Štěpánka: „V uplynulých letech mi pod rukama vzniklo vícero písniček. Když se na ně dívám zpětně, uvědomuju si, že všechny dohromady shrnují období, během kterého jsem objevovala, jak v sobě rozšiřovat pocit, který pro sebe nazývám „měkko“. Vědomí, že je ve mně někdo, kdo stojí na mé straně, kdo je laskavý, brousí hrany, zjemňuje a ukazuje na to, co je a co naopak vůbec není důležité. Jsou mezi nimi písničky něžné, melancholické, radostné i humorné. Přeji si poslat skrze ně do světa trochu útěchy a sounáležitosti. Věřím, že v sobě nesou lehkost a nadhled, ale taky zprávu, že je v pořádku plakat, bát se a „selhávat“.

Když jsem si začala uvědomovat, že bych ráda dala písničkám život, věděla jsem, že na to sama nestačím. Měla jsem v ruce texty a melodie, ale nedovedla jsem je sama zaranžovat. A tak se stalo, že jsme začali spolupracovat s Michalem Štefkem, se kterým jsme v roce 2021 vydali singl Dívenka za sklem.
Netrvalo dlouho a postavili jsme Kapelu, abychom mohli písně dále rozvíjet a hlavně koncertovat. A s touhle partou (Michal, Bára Härtingová, Karel Ďásek), za níž jsem neskonale vděčná, teď tvoříme, vymýšlíme, zkoušíme, upravujeme, posloucháme, vystupujeme a nahráváme. Donedávna s námi byl v kapele bubeník Petr Heřman, který se z časových důvodů rozhodl naši kapelu opustit. Jsme rádi, že bude navždy zvěčněn v několika skladbách. Zároveň v kapele čerstvě vítáme nového bubeníka Lukáše Mandlíka, který s námi už zanedlouho vyrazí do studia.“

(Tady máte kromě výše i níže zmíněných odkazů ještě Spotify.)

Kdo za projektem stojí?

Štěpánka Černá

Hlava i srdce skupiny. Vnáší do kapely klidný řád a svou existencí i hlasem umí objímat, aniž by se dotýkala. Píše texty, kterými dokáže rozesmát a současně rozplakat nejednoho cynika. Je jemná a laskavá, zároveň když je třeba, na rovinu řekne, co je nutné udělat. Věnuje se kariérovému poradenství, současně pořádá kurzy LáZnění, na kterých zúčastněné provází na pouti prozkoumávání vlastního hlasu. Tento nevšední zážitek si v rámci našich odměn můžete dopřát i Vy.

Bára Härtingová

Klavíristka, zpěvačka a milovnice hudby. Bára má v kapele na starosti vymýšlení a hraní klavírních partů a taky aranžování a zapisování vokálních vícehlasů. Láska ke sborové hudbě ji provází životem již dlouho, dovedla ji ke studiu sbormistrovství, které je nyní součástí její obživy. Mimo Kapelu ji můžete slyšet třeba v Bigband Horáček SwingOrchestra, nebo ve sboru Všelijak. Vyjma toho také ráda hostí kamarády obloženými chlebíčky. Asi Vás nepřekvapí, jak nás těší, že velká část zkoušek probíhá právě u ní.

Karel Ďásek

Hraje v kapele na kytaru a dělá to moc dobře. Krom toho, že je to skvělej spoluhráč, dovede písničky pozvednout taky o božská sóla. Rozumí si s foukací harmonikou a zpívá vokály. Občas si někde střihne samostatný koncert, na kterém se posluchači diví, jaký zvuk dovede vytvořit jeden člověk s jednou kytarou. Ty z Vás, kdo pokukujete po jeho odměně, by mohlo zajímat, že na kytaru dovede nejen hrát, ale taky všelijak ťukat a dunět. Je to skromný gentleman se smyslem pro břitký humor. Nám ostatním členům kapely rozšiřuje slovník o svůj unikátní slang. Hlášky typu „ministerstvo rozkoše“ či „festival radosti“ nechybí na žádné zkoušce.

Michal Štefek

Člověk mnoha talentů. Je duší i tělem všestranným muzikantem – ovládá většinu nástrojů, které mu přijdou pod ruku. Pokud zrovna aktivně nehraje, hudbu produkuje, nahrává, aranžuje nebo organizuje další muzikanty jako kapelník bigbandu. U několika písní z alba Měkko byl právě v roli producenta. Jinak v Kapele hraje na basu, zpívá a místy i beatboxuje. Vedle hudby má další obrovskou vášeň, kterou je pohyb a posouvání možností lidského těla. Od breakdance a dalších sportů se postupně propracoval ke škole pohybu (Pohyb je život), ve které ostatní učí pružnosti i síle a vy si jeho lekci můžete pořídit mezi odměnami. Tajný tip: pokud chcete vidět Michalovy akrobatické kousky v plné parádě, počkejte si na připravovaný klip k písni „Tanec“.

Lukáš Mandlík

Nejčerstvější člen kapely, nadějný student Konzervatoře Jaroslava Ježka, který nedávno zasedl na naši bubenickou židli. Už za velmi krátkou spolupráci stihl přinést dobré nápady a chystá se na první společné nahrávání ve studiu. Kromě bicích hraje na klavír, baskytaru a zpívá ve sboru. Že by další kapelní vokalista?

Kromě kapely se na albu podílí producent Petr Zatloukal. Dvě písně nám produkoval a do rukou mu svěřujeme také závěrečný mix. O master se pak stará Adam Pakosta. Kombinujeme domácí i studiové nahrávání – SAN Recording studio (Petr Zatloukal), Soundevice (Adam Pakosta), Baracca Records (Tomáš Jochmann). V neposlední řadě se na albu objeví vícero muzikantů a muzikantek v roli hostů.

Na co vybrané peníze použijeme?

Na albu Měkko bude 8 písniček, dvě z nich (Dívenka za sklem a Během dne létám) už vyšly coby singly. Dalších 6 písniček je v současné době v nahrávacím procesu. K albu vzniká také náš první videoklip k písni Tanec. Neskromně věříme, že to bude „fakt dobrej klip“. Z původní opatrné myšlenky se stalo natáčení v 13členném štábu v krásném prostředí Staré čistírny odpadních vod Bubeneč. Režie se ujala Tereza Penková, kamery Martin Štěpánek. V současné době je před námi postprodukce klipu. Víc si zatím necháme pro sebe, ale myslíme, že se máte opravdu na co těšit.

Natáčení, nahrávání i veškerá postprodukce znamená velké finanční výdaje. I když velkou část pokryjeme z vlastních prostředků, pořád zbývá hodně. Proto vznikla tato kampaň. Pokud můžete, budeme moc rádi za Vaši podporu.

Cílová částka je rozdělena na dva milníky. Už první z nich ve výšce 45 000 Kč pro nás bude velká věc. Pokryje náklady spojené s dotažením videoklipu. Druhý milník ve výšce 85 000 nám zásadně pomůže s nahráváním, mixem a masteringem písní, jež jsou teprve před námi. Cokoliv vybereme nad finální částku, využijeme k zajištění křtu desky, případně se nám otevřou možnosti, jak ještě o kousek posunout ilustrovaný booklet alba.

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

1. 4. 2024 21:59

Premiéra videoklipu k písni Tanec

Dobrý den/Ahoj,

tak už zítra 2. 4. v 18:33 vyšleme do světa videoklip k písni Tanec, jehož vznik jste podpořili v rámci Donio kampaně. Klip se v daný čas objeví na tomto odkazu. A písničku najdete rovněž na Spotify a dalších hudebních platformách.

Budeme moc rádi, když u toho budete na dálku s námi.

Pokud se Vás píseň nebo klip dotkne, nebo Vás k nim cokoliv napadne, budeme moc rádi za zprávu.

Děkujeme!

Přejeme milé jarní dny

Štěpánka Černá a Kapela

21. 3. 2024 9:55

Donio je úspěšně dokončeno. Děkujeme!!!

Dobrý den/Ahoj,

naše Donio kampaň pro desku Měkko a náš první videoklip je završena a dopadla více než úspěšně.
Nakonec jsme dokonce přesáhli finální milník až k částce 96 369 Kč. To nám pomůže nejen s klipem a nahráváním, ale dostali jsme také něco navíc na doladění vizuálu alba. Huráááá!
Mockrát Vám za to všem děkujeme.

Postupně se Vám individuálně začneme ozývat ohledně Vašich odměn. Domluvíme si s Vámi termíny lekcí, já určím termín vtipného týdne apod. Necháme vytisknout tetovačky. Těm z Vás, kdo jste si pořídili samotné album v jakékoliv podobě, se ozveme se, jakmile bude hotové. Nyní na něm pilně pracujeme.

Než se tak stane, pošleme Vám ale podpořený klip k písni Tanec. A to bude už 2. 4., o přesném času a o tom, na jakém odkazu jej najdete, Vás ještě budu informovat. Výhledově určíme také termín křtu, na který Vás také určitě pozveme.

Moc děkujeme za finanční podporu, za držení palců, za podpůrná slova! Je to velká vzpruha vědět, že se na písničky těší někdo s námi.

Děkujeme a přejeme co nejmilejší jarní dny

Štěpánka Černá a Kapela

23. 2. 2024 17:37

Album Měkko – co je nového?

Dobrý den/ahoj,

co je nového ohledně naší Donio kampaně a vznikající desky Měkko?

V mezičase jsme kampaň prodloužili o jeden měsíc a nyní se pomalu blížíme do finále. Je před námi posledních 26 dnů. Mockrát děkujeme za veškerou podporu, pomalu se blížíme k 70 000 Kč, což je velký.

Průběžně vedle svých dalších povinností posouváme, nahráváme, přehráváme, dolaďujeme a chystáme. Na konci března máme soustředění, které jsme se rozhodli věnovat právě nahrávání, věříme, že když budeme všichni spolu a vzájemně se v tom procesu podržíme, uděláme spoustu práce, tak nám držte palce.

No a novinkou taky je, že se možná klube nějaký bonus, možná na Měkku nebude „jen“ osm písniček. Zatím se to trochu bojím slíbit, ale přání takové je. Tak uvidíme.

Děkujeme za vaší podporu a držení palců, přejeme milé dny, ať je vám co nejčastěji měkko.

Za celou kapelu

Štěpánka

P.s. Kdybyste měli chuť  a kapacitu nám pomoct s tím finišem, budeme moc rádi, když o naší tvorbě a kampani dáte vědět dál. Ještě je k dispozici vícero supr odměn (album na CD, hodina klavíru, tetovačky, týden plný vtipů a spoustu dalších;-). Děkujeme

21. 1. 2024 13:41

Poslední měsíc naší Donio kampaně – Měkko

Milí podporovatelé naší desky Měkko,

je před námi třetí měsíc kampaně a my pro vás máme jednu velkou aktualitu. Rozhodli jsme se zareagovat na Vaše opakované prosby a byť jsme původně byli rozhodnutí vydat album pouze elektronicky, vyměkli jsme=). CD bude.

Mezi odměnami přibyly nové, které Cédéčko zahrnují, tedy, kdo jste na něj měli zálusk, můžete si jej pořídit zde.

Zároveň, pokud je mezi vámi někdo, kdo by (kdyby to byl býval věděl) preferoval fyzické CD oproti albu v digitální variantě, kterou už si pořídil, můžeme se domluvit na výměně. Ozvěte se případně na e-mail stepanka.hlasem@gmail.com a dohodneme se.

Děkujeme a přejeme vám milé dny

Štěpánka a Kapela

4. 1. 2024 11:56

Dosáhli jsme prvního milníku, směřujeme ke druhému a zveme Vás na koncert

Dobrý den/ahoj,

za Vaší pomoci jsme dosáhli prvního milníku „Dotažení videoklipu“. Mockrát za to děkujeme! Chystáme se nyní na závěrečné úpravy a určitě dáme vědět, až jej vyšleme do světa.

Nyní jdeme vstříc finálnímu milníku „Dotažení a vydání desky“. (V kampani se objevilo několik nových odměn, třeba možnost zažít nahrávání ve studiu a další).

Současně intenzivně pracujeme na písních Koutky k nebi, Asertivní, Netlač řeku, teče sama a Snídaňové lovestory. Ty mají již nahrané bubny a basové nástroje a nyní se zaměřujeme na klavír a kytary.

To je ještě spousta práce, nicméně pokud byste si už teď měli chuť písničky poslechnout, můžete za námi dorazit na koncert 11. 1. ve 20:00 do kavárny Carpe Diem v Praze na Floře.

A pokud se vám to nehodí časem nebo místem, posíláme k poslechu píseň Během dne létám, která už vyšla v létě, coby singl.

Za celou Kapelu

Štěpánka

21. 12. 2023 15:56

První milník už je skoro pokořen. Děkujeme a přejeme krásné svátky!

Naši milí přispěvatelé a přispěvatelky,

zdravíme vás v předsvátečním čase.

Po měsíci naší Donio kampaně na podporu vzniku alba Měkko a prvního videoklipu, jsme díky Vám vybrali přes 41 000 Kč. To je kousíček od našeho prvního milníku, zároveň jsme téměř v polovině cílové částky. To je neuvěřitelný.

Mockrát děkujeme za Vaši podporu a důvěru v celý projekt.

Přejeme Vám klidné, milé a radostné vánoční svátky a všechno nejlepší do nového roku!

Štěpánka Černá a Kapela

29. 11. 2023 17:40

Děkujeme!

Dobrý den/Ahoj,

je to týden od spuštění naší kampaně a nám se sešlo už krásných 12 731 Kč. Děkujeme!

Zrealizovat tuhle kampaň je pro nás velká věc, pohání nás velké nadšení pro společnou tvorbu, zároveň se s podobným projektem pojí i obavy „co se stane, až s tím vyjdeme ven“.

A tak jsou pro náš Vaše příspěvky nejen velkou finanční podporou, ale také důležitým povzbuzením do další práce (na desce, klipu i samotné kampani).

V současné době pracujeme na tom, aby se o kampani a hlavně naší tvorbě dozvědělo co nejvíc lídí, kterých by se naše hudba mohla dotýkat, a kteří by v tom chtěli být s námi. A tak budeme rádi, když o našem aktuálním počínání dáte vědět svým kamarádům a známým.

Děkujeme mockrát

Štěpánka Černá a Kapela

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Štědrý přispěvatel
250 Kč  •  19. 3. 2024 18:55
Velkorysý přispěvatel
350 Kč  •  19. 3. 2024 14:56
Dobrosrdečný přispěvatel
500 Kč  •  17. 3. 2024 18:43
Štědrý přispěvatel
10 000 Kč  •  16. 3. 2024 14:02
Milý přispěvatel
1 500 Kč  •  15. 3. 2024 16:30
Dobrosrdečný přispěvatel
350 Kč  •  14. 3. 2024 21:00
Dobrosrdečný přispěvatel
350 Kč  •  14. 3. 2024 7:37
Laskavý přispěvatel
350 Kč  •  13. 3. 2024 21:57
Laskavý přispěvatel
700 Kč  •  11. 3. 2024 20:46
Milý přispěvatel
350 Kč  •  7. 3. 2024 17:41
Indián
777 Kč  •  7. 3. 2024 10:40
Ať Vám to ladí♥️♥️♥️
Milý přispěvatel
990 Kč  •  6. 3. 2024 12:51
Dobrosrdečný přispěvatel
350 Kč  •  6. 3. 2024 11:14
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  4. 3. 2024 9:26
Dobrosrdečný přispěvatel
500 Kč  •  3. 3. 2024 23:09
Velkorysý přispěvatel
3 000 Kč  •  3. 3. 2024 22:09
Laskavý přispěvatel
350 Kč  •  3. 3. 2024 22:07
Milý přispěvatel
1 350 Kč  •  3. 3. 2024 21:44
Dobrosrdečný přispěvatel
200 Kč  •  3. 3. 2024 19:33
Velkorysý přispěvatel
2 000 Kč  •  29. 2. 2024 20:43
Štědrý přispěvatel
700 Kč  •  29. 2. 2024 10:48
Milý přispěvatel
2 000 Kč  •  27. 2. 2024 9:32

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Vyberte si odměnu

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu