Jmenuji se Růžena a pořádám sbírku pro svého tříletého kocourka, který po těžké nehodě, kdy jej napadl pes onemocněl smrtelnou chorobou infekční periontitida koček dále jen FIP. Po započetí léčby se zjistilo že má také kočičí leukémii(FelV)
Na tuto nemoc(FIP) ještě donedávna nebyla léčba a všechny kočičky v řádu několika dní až měsíců umíraly. V posledních letech nastaly ve vývoji léku velké změny a v okolních zemích je již ve fázi testování. V některých zemích jako Čína,Usa a Anglie se již používá k léčbě kočiček. U nás bohužel ne i když většina veterinárních lékařů o něm ví a ví se, že lék velmi dobře funguje. Je třeba si ho nechat zasílat ze zahraničí. Celý ozdravný proces je velmi finančně náročný, léčba trvá minimálně 3 měsíce, kdy kočička musí dostávat každý den injekce, další léky jako antibiotika, vitamíny. Musí být pod lékařským dohledem kvůli sono a krevnímu obrazu. Navíc kvůli kočičí leukémii má snížený počet bílých krvinek a je náchylnější k infekcím a musí tak být pod lékařským dohledem a brát léky podporující imunitu, které jsou drahé.










