Sbírka ukončena:

Auto pro Davídka

Vybráno 0 Kč 1 100 Kč
250 000 Kč
 -
2 dárci
Celkem se zapojilo
550 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
90 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Auto pro Davídka

Vybráno 0 Kč 1 100 Kč
250 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Anna Urbanová Bùryová
Datum přidání
8. 9. 2022

Představení sbírky

Pro mého syna, který dne 12. 8. 2022 skončil hospitalizovaný. Praha Motel na kardiomyopatii, to znamená zvěčněné srdce, je stále hospitalizovaný a nemůže jít domů. Bydlí v bytě bez výtahu, jeho stav je kritický – těžké srdcové žehnání. Matka, která píše a prosím vás o pomoc. Sbírku potřebujeme na koupi auta a na nový podnájem bytu a přístroje (EKG přístroj, saturace, tlakoměr) 

Komu pomůžeme?

Pomůžete mému synovi k tomu, aby ten život nebyl taky krutý, ať se začne smát a má chuť žít. Auto bude proto, že bez toho jsme ztraceni v MHD nemůžeme jezdit, protože ujde max 500m. Domu ani nemůže, protože má byt 77 schodů, takže  kdyby měl zástavu srdce, tak by se k němu dostali dost pozdě. Mám doma ještě dalšího syna má zastavený vývin řeči – autista. To auto potřebujeme na dopravu k doktorovi na rehabilitace léčby a na běžný život, který se s ním vůbec nemaže. Pomůžete prosím vás mému synovi Davídkovi, který má ale 15 roků a musí bojovat a má chuť žít a nedívat se jen z okna z nemocnice FN Praha.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použité na nákup auta, na zaplacení zdravotního přístroje jako je EKG, Tlakoměr, Saturace a budu využité na pronájem nového bytu s výtahem. Peníze by jsem využila na lázně pro mé syna Davídka, aby se po transplantaci srdce věděl co nejkvalitněji zařadit do běžného života. Za každou korunu vám děkujeme Bůh ať vás žehná Amen.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
100 Kč  •  4. 12. 2022 14:35
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  10. 10. 2022 14:13

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat