Mára letos v prosinci slaví 40🙏
Do teď to byl stále zdravý, usměvavý, pozitivní, pohodový Mára. Skvělý manžel, úžasný tatínek tří dětí, oblíbený kamarád do nepohody 😍❤️
Žádné léky ani antibiotika, alespoň za deset let co ho znám, on sám ani neví, kdy/jestli kdy potřeboval.
Poslední měsíce, jakoby to nebyl on. Náladový, méně energie, ztrácel barvu, po kuckání dostal akutní zánět uzlin, ATB. Ty zabíraly strašně pomalu a málo, odjeli jsme ještě na dovolenou k moři, s pocitem že je vše v pořádku, když lékař na Orl říkal, že po dobrání ATB na dovči by mu mělo být dobře a doma (naštěstí až po návratu z dovolené) to s ním před domovem seklo na zem. Volala jsem rychlou….
Mára má diagnostikovanou velmi těžkou aplastickou anémií, nebolí nemoc zvanou také dřeňový útlum, chudokrevnost. Nejvhodnější léčbou s možným celkovým uzdravením by bylo najít vhodného dárce kostní dřeňe. Bohužel brácha Máry se shodoval jen z 1/4. V databázi Dárců kostní dřeně se našla shoda 9z10. Bohužel riziko, že transplantace nebude úspěšná je veliká, proto se celosvětově hledá shoda 10/10.
Darovat či nedarovat kostní dřeň? Nikoho nemůžu ani nechci nutit, každý ať si udělá svůj úsudek 🙏
Dárcostvi je anonymní, zdarma, provádí se odběrem krve a může byt shoda 10/10 s kýmkoliv na světě, je třeba to poradně zvážit. Darovat můžeš s jakoukoliv krevní skupinou do 40 let (na některých místech jen do 35 let). Čím jsi mladší tím je to lepší samozřejmě 🙈🙏 Já sama jsem dnes byla se stát dárcem kostní dřeně a krve v Ostravě. Na FNO se provádí vstupní pohovor denně mezi 7:00–14:30. Odběry jsou možné všude různě po republice 🙏
Odběrové místa po celé republice najdete na www.darujzivot.cz.
V případě jakkýkoliv dotazů mě prosím kontaktujte, ráda poradím, navedu.
A prosím sdílejte, třeba tady někde blízko je dárce našeho Mary 🙏🙏🙏
Pokud ne, pomůžeme společně ostatním🫶
Rodiny, které si prošly stejnou anamnézou, narazily na dárce z Německa, Turecka. Pevně věříme, že se náš dárce brzy najde.
Do té doby Mára začíná s náročnou léčbou, přejme mu co nejvíce sil 🙏
Dekujeme za pomoc,
Romana, manželka Máry