Sbírka ukončena:

Daniela s DMO – Spastická kvadruparéza

Vybráno 0 Kč 11 350 Kč
350 000 Kč
 -
4 dárci
Celkem se zapojilo
2 838 Kč
Průměrná výše daru
10 000 Kč
Nejvyšší dar
67 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Daniela s DMO – Spastická kvadruparéza

Vybráno 0 Kč 11 350 Kč
350 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Daniela Machová
Datum přidání
7. 8. 2023

Představení sbírky

Potřebuji dopomoc při přesunech, oblékání a hygieně. S tím mi pomáhá maminka, a také Vanda, moje asistenční labradorka. Jelikož je přesun do vany už obtížný, je nutná rekonstrukce koupelny. Příspěvek od Úřadu práce ale bohužel nestačí a nezbytně nutná rekonstrukce koupelny je pro mě v tuto chvíli finančně nedosažitelná. Potřebuji příspěvek na léčbu a rehabilitace, které mi pomáhají zbavit se bolestí a zlepšení zdravotního stavu. A na pomůcky, které už nehradí pojišťovna. Proto jsem se rozhodla poprosit vás o pomoc touto cestou, budu ráda za každou podporu.

Komu pomůžeme?

Dobrý den. 
Potřebuji vaši pomoc. Od dětství jsem na invalidním vozíku s diagnózou DMO – spastická kvadruparéza. Naštěstí nemám mentální retardaci, která se s touto diagnózou často pojí, ale invalidnímu vozíku jsem se bohužel nevyhnula. Jsem na něm od dětství. I když ne od útlého, protože z vyprávění rodičů a tet vím, že když jsem byla úplně maličká, tak jsem chodila za ruku…

Čas od času se setkávám s názorem, že když už jsem na vozíku tak dlouho, měla bych už být zvyklá a smířená. Pravda je ale taková, že jsem v dětství neměla jiné přání než chodit.

Nyní bojuji alespoň za to, abych jednou ušla pár krůčků po bytě. Bohužel však zatím neúspěšně.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Jelikož je přesun do vany už obtížný, je nutná rekonstrukce koupelny. Příspěvek od Úřadu práce ale bohužel nestačí a nezbytně nutná rekonstrukce koupelny je pro mě v tuto chvíli finančně nedosažitelná. Potřebuji příspěvek na léčbu a rehabilitace, které mi pomáhají zbavit se bolestí a zlepšení zdravotního stavu. A na pomůcky, které už nehradí pojišťovna. Proto jsem se rozhodla poprosit vás o pomoc touto cestou, budu ráda za každou podporu.

Bohužel nemám svůj bankovní účet, proto dávám maminky.

Děkuji a přeji hezký den Daniela Machová; Most.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  5. 10. 2023 18:55
Laskavý dárce
10 000 Kč  •  4. 10. 2023 11:55
Milý dárce
800 Kč  •  27. 9. 2023 7:38
Velkorysý dárce
250 Kč  •  10. 9. 2023 11:51

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat