ČMELINKA maminka
je pokračováním úspěšné dětské knihy ČMELDA a ČMELINKA.
Opět se jedná o edici PRVNÍHO ČTENÍ, neboli čtení pro prvňáčky,
ale můžou si ji samozřejmě klidně přečíst i starší děti či dospěláci…
Kniha je skoro hotová, chybí už „JEN“ tisk, který proběhne (doufám
a přeji si) během října 2025.
Příběh čmeláčí holky Patynky dále pokračuje a tentokrát se zamiluje! Do koho? Do Čendy? Nebo do někoho úplně jiného?
To vám neřeknu, rozluštění naleznete až v knize samotné. Jediné co mohu prozradit je, že to zcela určitě bude čmelák :-D.
„Kniha je prvním čtením zejména pro předškoláčky, děti prvních a druhých tříd. Jazyk knihy je přizpůsoben schopnostem a možnostem začínajících malých čtenářů, ale klidně si ji může přečíst kdokoliv, neomezeně věkem.“
V krátkých navazujících pohádkových příbězích prožijete radosti i strasti běžného čmeláčího života. Ale nebojte se, těch radostí a úsměvů je tam víc. Poznáte, že i čmeláci mohou mít spoustu kamarádů se kterými se rozhodně nudit nebudou.
Dokonce se seznámíte i s „příšerkami“…, ale více prozrazovat nebudu.
Kniha je celobarevná, ve formátu A5, v rozsahu 80 stran se spoustou obrázků, které všechny do jednoho opět namalovala skvělá ilustrátorka a spisovatelka Irena Lachoutová (a fakt jsou nádherné…).
Malá ukázka…
„Jůůů,“ vyjeknu, když spatřím květy. A támhle jsou další. A o kus zase. Spousta.
Pohled na první jarní kvítka mi hned něco připomněl.
„Pilot hlásí přestávku,“ povídám s úsměvem svým cestujícím.
V batohu vzápětí začalo hemžení.
„Musím doplnit palivo!“ upřesňuji svůj plán a přistávám na nejbližší vrbě.
„Mňam, mňam, mňam,“ piji sladký nektar. Srkám, chrochtám a mlaskám, jako prasátko. A víte vy co? Vůbec se za to nestydím. Dneska ne. Vždyť jsem tak dlouho nic nejedla. Celou zimu! Tak mi to, prosím, promiňte. Mám totiž hlad jako…
… nebojte, správně jste poznali, že tohle vrba není, ale je to…
(neprozradím nic, však vy si tu správnou odpověď najdete už v knize :-)
Bohužel výroba jakékoliv knihy je velmi nákladnou záležitostí.
Knihu opět vydávám sám, na vlastní pěst a mým cílem je udělat radost nejen sobě, ale hlavně svým čtenářům bez rozdílu věku, tak jako se mi to doufám podařilo již s předchozími knihami.
Tímto způsobem, pomocí této crowdfundingové kampaně, chci oslovit a poprosit nejen své stálé, ale i budoucí čtenáře, a nabídnout jim mimo tuto samotnou knihu i další, myslím si, velmi zajímavé odměny. Opět je, myslím si, z čeho vybírat… však se sami přesvědčte!
Hledám i dárce s dobrým srdcem, kteří by mi s vydáním knihy pomohli třeba i nezištně, a to jen proto, že v tom vidí stejný smysl jako já. Děti, radost, ponaučení, lásku k přírodě…
Bez VAŠI pomoci to totiž sám finančně nezvládnu.
Pokud jsme vás já, kniha i celý projekt zaujali a rozhodnete se pro podporu dobré věci, uděláte velikou radost nejenom mě samotnému, ale hlavně všem potencionálním čtenářům!
MOC VÁM DĚKUJI!!!

























