Projekt ukončen:

Kniha pro děti „Človíček a jeho maminka planeta Země“

Vybráno 0 Kč 46 680 Kč
160 000 Kč
 -
41 přispěvatelů
Celkem se zapojilo
1 139 Kč
Průměrná výše příspěvku
20 000 Kč
Nejvyšší příspěvek
68 dnů
Vybráno za
Více o tomto projektu

Kniha pro děti „Človíček a jeho maminka planeta Země“

Zakladatel
ČlovíčekDětem z.s.
Datum přidání
21. 9. 2023
Poslední aktualita

18. 11. 2023 12:34

Kniha už se tiskne

Krásný den milí přispěvatelé, 

velmi děkuji za vaši podporu. Mám velkou radost, že kniha už je v tiskárně. Tiskne se v nákladu 200 kusů. Pokud chcete knihu Človíčkových příběhů objednat dětem nebo vnoučatům pod stromeček, tak neváhejte, zbývá několik posledních kusů k prodeji. 

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení projektu

Kniha „Človíček a jeho maminka planeta Země“ je zábavné, poučné a láskyplné putování přírodou a čtyřmi ročními obdobími, které je určeno pro děti ve věku 4–8 let. Ale zaujmout může i starší děti nebo nás dospěláky.  

ČLOVÍČEK A DĚTI

Hlavní postavou příběhů v knize je malý Človíček, který se narodil a žije v lese a jeho maminkou je planeta Země a tatínkem Slunce.

Přichází za dětmi, aby se stal jejich kamarádem, který je provází jednotlivými ročními obdobími a učí je vztahu k sobě samým, přírodě, ostatním lidem i celé planetě Zemi.

Děti společně s ním zažívají mnohá lesní dobrodružství, zkoumají, objevují a poznávají přírodu a její zákonitosti, obdivují a žasnou nad její krásou, rozvíjí své schopnosti  a zjišťují, že i ony jsou malí Človíčkové, kteří mají maminku Zemi.

A díky prožívání tohoto láskyplného vztahu k přírodě a svému okolí se v nich upevňuje nebo znovu probouzí jejich přirozená potřeba o ni pečovat a chránit ji. 

KNIHA PŘÍBĚHŮ 

Kniha je rozdělena na dva díly. Nyní byl měl za vaší podpory vyjít    první díl se 42 zimními a jarními příběhy. 

Druhý díl potom bude obsahovat příběhy letní a podzimní a jeho vydání připravuji na červen. 

Kniha má 120 plnobarevných stran a obsahuje celkem 42 příběhů 

– 4 úvodní, 16 zimních a 22 jarních

Podle zpětných vazeb od paní učitelek nebo maminek jsou příběhy: jemné, něžné, láskyplné, poutavé, poučné, prožitkové, hladící, magické, odpočinkové, léčivé a vysoce návykové.

KDYŽ ILUSTRUJÍ DĚTI  

KOUZLO KNIHY DOTVÁŘÍ KRÁSNÉ A VESELÉ ILUSTRACE STARŠÍCH DĚTÍ ve věku 10–15 let. 

Kačka, Marianka, Ema, Lucy, Ondra, Emmi, Kája, Terezka, Filip, Zorka, Lili – 11 dětí, které dostaly možnost jednotlivé příběhy ilustrovat a vložily do nich svůj dar malování, svoji radost, vášeň i srdce.   

NÁPADNÍK AKTIVIT KE KNIZE 

Ke knize příběhů si můžete pořídit i Nápadník aktivit v elektronické podobě. Ten vám nabídne ke každému přečtenému příběhu doplňující aktivity jako:

– inspiraci pro pobyt venku v přírodě,

– tvořivé a výtvarné činnosti

– recepty zdravých svačinek, které si můžete s dětmi připravit

V přílohách najdete navíc ještě šablony k aktivitám, omalovánky, obrazové prezentace, interaktivní pracovní listy a několik písniček.

Nápadník doporučuji především pro menší děti. Díky aktivitám mohou prožít děj příběhů, a tím si vytváří hlubší vztah k postavě Človíčka, a také je to vede k pochopení pro ně abstraktní myšlenky maminky Země a tatínka Slunce.

VŠE JE VYTVOŘENO NA ZÁKLADĚ BOHATÝCH DLOUHOLETÝCH ZKUŠENOSTÍ

Človíček je se mnou už 12 let. Přišel ke mně jako možnost a nástroj, jak s dětmi sdílet moji lásku k přírodě. Táhlo mě to k malým dětem do mateřských škol, tak jsem s kamarádkou Mirkou připravila první představení a vyrazila. Postupně jich vzniklo na přání paní učitelek pět a já jsem s dětmi a Človíčkem strávila nádherné 4 roky.

Paní učitelky byly z programů nadšené a s Človíčkem pracovaly samy i v průběhu školního roku. To mě vedlo k tomu, že jsem před dvěma lety vytvořila společně s několika přáteli celoroční Cyklus inspirací pro mateřské školy, který už třetím rokem realizuje skoro 60 školek. 

Velmi jsem si přála, aby mohlo Človíčka poznat co nejvíce dětí. Tak přišel nápad na vydání knihy příběhů a Nápadníku aktivit.

A já se moc těším, že i díky vaší podpoře se bude moci stát Človíček milým kamarádem mnoha dětem i jejich rodičům. 

REFERENCE 

– “Kniha Človíčkových příběhů společně s Nápadníkem aktivit je parádní, obsáhlý, zábavný, poučný, i od srdce psaný materiál. Je to krásná práce, která má smysl. Příběhy zaujmou svou laskavostí a současně obsahují poučení a nové informace. Děti se stávají součástí děje a díky aktivitám mohou vše prožít do hloubky." Jana Š.

– „Příběhy o Človíčkovi se mým dětem (4 a 7 let) moc líbily. Příběhy jsou kratší a velmi dobře se čtou, proto se nedivím, že si děti vždy vyžádaly přídavek. Mně osobně se líbila forma příběhu, která zahrnovala různá fakta a informace. Děti se tak nenásilnou formou dozví i spoustu zajímavých a užitečných věcí. Obrázky se dětem také velmi líbily a hezky dokreslovaly příběh. Často jsme se na ně koukali při opakování na konci. Čtení bylo příjemné a často jsme si povídali i po skončení příběhu a řešili informace, které jsme se dozvěděli. Po delší době je to kniha, která vyhovuje našim potřebám (naučná, čtivá a s kratšími příběhy).“ Ivet B.

– “Dlouho se mi nestalo, abych něco četla a hmatatelně cítila, s jakou láskou a péčí to bylo vytvořené." Kateřina P.

– “Človíčkovi příběhy jsou součástí našich rituálů v průběhu dne. Laskavé a srozumitelné texty podněcují děti ke sdílení vlastních zkušeností, emocí a rozvíjí dále dětskou fantazii. Texty o planetě Zemi navíc utváří pouto s přírodou a vybízí děti k péči o životní prostředí. Nápadník aktivit zas nabízí pestrou škálu různých činností a aktivit s dětmi nejen v lese, ale i v zázemí školky. Jsou velmi návodné a jsou velkou inspirací našim průvodcům. Najdete v nich témata vybízející k tvoření, opravdovosti a hodnotám. Pečují o dětskou duši a vybízí průvodce k vědomému a laskavému přístupu. My jsme si v naší školce Človíčka doslova zamilovali a autorce za něj z celého srdce děkujeme." Mgr. Ivona Špačková – koordinátorka PDK Človíček 

Kdo za projektem stojí?

Jmenuji se Martina Wilczkeová. Vzděláním jsem učitelka pro 2.stupeň ZŠ, ale po mateřské dovolené před 16 lety jsem se do školství už nevrátila, protože jsem vnímala, že jediné, co si přeji, je s dětmi sdílet a prohlubovat v nich lásku k přírodě. To jediné mi dávalo smysl, protože od malička jsem byla bytostně spojená s přírodou a nacházela jsem v ní vše, co jsem potřebovala.  

Jako odpověď na mé přání přišel Človíček, který se stal na dlouhé roky mým věrným společníkem a průvodcem. Nejdříve jsem s mými představeními navštěvovala mateřské školy a učila se, jak s ním nejlépe pracovat. Během několika let jej tak poznalo tisíce dětí. Všechny své získané zkušenosti z práce s dětmi a setkávání s pedagogy jsem vložila do celoročního Cyklu inspirací „Človíček a jeho maminka planeta Země“ pro mateřské školy, který už třetím rokem realizuje skoro 60 školek. 

Jeho součástí jsou i příběhy, které jsem nyní vložila do knihy pro vaše děti a vnoučata. 

Je pro mě obrovská radost, předávat dětem, učitelům i rodičům poselství Človíčka, který nám ukazuje, jak opět navázat spojení se svojí hlubokou podstatou a vrátit se do hřejivé a láskyplné náruče naší společně maminky Země. 

Na co vybrané peníze použijeme?

Vybrané peníze jsou prioritně určené na tisk knihy. Počítám s vydáním minimálně 300 kusů.

Další finance poslouží na zhotovení grafiky knihy a korekturu textů.

No a pak jsou tady ještě mí skvělí ilustrátoři, kterým bych chtěla jako poděkování za jejich krásné obrázky věnovat výtisk knihy a pomůcky na malování.

Samozřejmě částka obsahuje i náklady na poštovné a balné, a také odměnu za vloženou energii pro mě jako autora.  

Pokud se vybere větší než cílová částka, s radostí nechám vytisknout knihu ve větším nákladu, aby se mohla doprodávat i po ukončení sbírky a další finance použiji na vznik pokračování knihy léto/podzim, která by měla vyjít v květnu. 

Webové stránky, kde najdete další informace o mě, Človíčkovi, projektu pro mateřské školy i knize:

WEBOVÉ STRÁNKY 

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

18. 11. 2023 12:34

Kniha už se tiskne

Krásný den milí přispěvatelé, 

velmi děkuji za vaši podporu. Mám velkou radost, že kniha už je v tiskárně. Tiskne se v nákladu 200 kusů. Pokud chcete knihu Človíčkových příběhů objednat dětem nebo vnoučatům pod stromeček, tak neváhejte, zbývá několik posledních kusů k prodeji. 

9. 10. 2023 14:15

Kniha už se chystá do tisku

Krásný den, 

děkuji všem přispěvatelům, těm minulým i budoucím, kteří se teprve chystají knihu pro své děti nebo vnoučata objednat. 

Vybraná částka zatím nevypadá vzhledem k té cílové moc nadějně, ale mám dobrou zprávu, že kniha se tisknout bude. Z mateřských škol, kterým jsem knihu v předprodeji také nabídla, již mám objednaných skoro 100 kusů. Takže se tisknout bude, jen v menším nákladu. 

Mám jen prosbu, pokud máte o knihu zájem, nečekejte a objednejte si ji co nejlépe do 30. 10. V té době půjde kniha do tisku, a protože nemám volné finanční zdroje, nechám jí vytisknout jen o něco pár kusů navíc, než bude objednáno. 

Děkuji za pochopení i Vaši přízeň a podporu. 

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Štědrý přispěvatel
770 Kč  •  25. 11. 2023 13:46
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
2 200 Kč  •  25. 11. 2023 13:45
Velkorysý přispěvatel
1 190 Kč  •  23. 11. 2023 10:13
Milý přispěvatel
480 Kč  •  21. 11. 2023 10:06
Štědrý přispěvatel
450 Kč  •  20. 11. 2023 23:07
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
800 Kč  •  19. 11. 2023 15:51
Dobrosrdečný přispěvatel
770 Kč  •  16. 11. 2023 20:55
Velkorysý přispěvatel
20 000 Kč  •  16. 11. 2023 12:44
Štědrý přispěvatel
450 Kč  •  8. 11. 2023 22:53
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
770 Kč  •  7. 11. 2023 14:09
Dobrosrdečný přispěvatel
200 Kč  •  6. 11. 2023 5:53
Laskavý přispěvatel
800 Kč  •  6. 11. 2023 5:48
Milý přispěvatel
360 Kč  •  3. 11. 2023 16:46
Štědrý přispěvatel
450 Kč  •  30. 10. 2023 19:16
Milý přispěvatel
480 Kč  •  30. 10. 2023 19:12
Milý přispěvatel
900 Kč  •  29. 10. 2023 20:57
Velkorysý přispěvatel
450 Kč  •  27. 10. 2023 15:42
Dobrosrdečný přispěvatel
640 Kč  •  25. 10. 2023 16:24
Laskavý přispěvatel
450 Kč  •  22. 10. 2023 20:51

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Vyberte si odměnu

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu