Sbírka ukončena:

Pomoc Nicolláskovi, který ztratil sluch

Vybráno 0 Kč 1 651 Kč
14 000 Kč
 -
7 dárců
Celkem se zapojilo
236 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
62 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomoc Nicolláskovi, který ztratil sluch

Vybráno 0 Kč 1 651 Kč
14 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Zdeněk Ferko
Datum přidání
28. 3. 2022

Kdo sbírku organizuje?

Jmenuji se Zdeněk Ferko. Jsem tatínek Nicollase který se narodil se stoprocentní ztrátou sluchu oboustranně. Jsme rok a půl po implantaci Cochlearu  kde samotná operace byla s komplikacemi Nicméně z 1 operace byli hned tři. Teď se nám  daří. Rozvíjet smysl a řeč malého . Řeč poslední týden je špatná porouchala se nám cívka která je něco jako vysílač zvuku do přístroje který nosí malý na hlavičce. Totiž teď malý slyší částečná slova pískání a šumění. Učení je obtížné. Rádi bychom vás požádali o pomoc, přístroj cochlear nehradí pojišťovna. S přístrojem cochlar se chodí měsíčně na nastavování jelikož cívka vypověděla službu a nepracuje jak má tak se přístroj cochlar nedá nastavit. Totiž jsme na pořád stejné úrovni Rádi bychom vás požádali o pomoc děkujeme s pozdravem Zdeněk Ferko

Komu pomůžeme?

Pomůžete tříletému chlapečkovi který má genetickou vadu a to je stoprocentní ztráta sluchu veškeré učení nastavování a další je bez cívky nemožné. Se špatnou cívkou se hůř učí díky tomu že vynechává slova se je špatně i naučí.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Penízky ze  sbírky by se  použili na  oboustranné cívky  cohlear+  na doplňkové  příslušenství  cochlear jako jsou  plasy  na konce přístroje  nebo nabíječku. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Hanka
300 Kč  •  25. 5. 2022 13:36
🍀
Štědrý dárce
39 Kč  •  14. 5. 2022 12:33
Milý dárce
85 Kč  •  6. 5. 2022 15:55
DobroDárce
1 000 Kč  •  12. 4. 2022 8:35
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  30. 3. 2022 14:36
Štědrý dárce
100 Kč  •  30. 3. 2022 10:15
Drobný dárce
27 Kč  •  28. 3. 2022 20:47

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat