Jak sám název napovídá, Čisté Česko je záměr odstranit co nejvíce odpadu z naší přírody. Máme překrásnou a rozmanitou přírodu, jedno z nejzalesněnějších území v Evropě. Jsme národem houbařů, borůvkářů, fotografů, myslivců, a já osobně neznám člověka, který by občas rád nezašel do lesa, třeba si jen, tzv. vyčistit hlavu. Bohužel, ačkoliv je to pro mě nepochopitelné, mnozí z těch, kteří využívají přírodu a les ve svůj prospěch, je také znečišťují. Nechci být jen tím, kdo pouze poukazuje na problém znečištěných lesů a přírody jako takové, rád bych byl tím, kdo začne aktivně jednat a naši přírodu skutečně uklízet od všeho lidského syntetického odpadu, který do ní naší bezohlední spoluobčané, vyhazují. Ruku na srdce, každý nechť si ve svém vlastním svědomí a paměti zaloví, a přizná si, zda také nemá svůj podíl na aktuálním stavu naší přírody. Chci to změnit a uklidit z naší překrásné přírody co nejvíce odpadu.








