Ahoj , jsem Míša to už ale víte : ) jsem holčička s všestranými zájmy. Narodila jsem se s rozštěpem patra ,který mě hned po porodu operovali . Navic teď v listopadu mě ještě čeká operace nosních mandlí . V loni touto dobou mě konečně po 3 letech genetika zjistila diagnozu . Mám wicker wolf syndrom , je to nové a ve vyvoji . Je to lehčí detskou mozkovou obrnu- DMO . Nemoc postihuje pohybovy aparát a projevuje se deformací kloubů , atrofii svalů a dalšími komplikacemi, které nejsou pro rodiče vůbec lehké . Se syndromem jsou spojeny dalši drobne defekty jako např. oční vady. A i když nechodím a jsem na vozíčku tak chodim do běžné školky , kde mám pana asistenta a moc hodný a pomaha mi. Mam tam ikamárady , kteří se o mě starají a se vším mě pomáhají a maji me radi. Jsem společenská a věčně usměvavá a mám moc ráda hudbu a knižky
. A jak se mě jinak daří ? Jinak se mám fajn a i když nechodím tak se snažím sama vysvlect, moc mi to nejde, ale mamka s tatkou me hodně pomahaji . Koupou mě , oblíkají, a všechny běžné věci co zvládají všechny zdravé děti je na nich. Byli by jsme velice rádi , kdyby se podařila vybrat aspoň určitá část! na moji pomoc a pomoc mich rodičů , kteří Vám tím to moc děkuji . Tomaš,Romča a Miša
