Ahojte, volám sa Bundáš, neviem koľko presne mám rokov – vravia však, že 3 alebo 4. Narodil som sa na Slovensku v osade, kde som v zlých podmienkach prežil prvé mesiace svojho života a odkiaľ ma dobrí ľudia zachránili. Dostal som sa do Prahy, kde si ma páničkovia adoptovali.
V Prahe som si užíval lásku, pokoj, peliešok, prechádzky, kopu jedla a spokojný psí život. Myslel som, že tam takto dobre, bez strachu dožijem do svojich starých dní. Tento pokoj trval presne rok a pol.
Minulý mesiac sa ale páničke niečo nezdalo, lebo mi nahmatala bulku, ktorá sa jej nezdala. Šli sme na veterinu, kde ma milá pani doktorka vyšetrila a dala antibiotiká. Mne však stále nebolo dobre, nejedol som, veľa som spal, nehral som sa, tak veterinári stále pátrali, čo mi je. Napokon potvrdili, že mám multicentrický lymfóm.
Neviem, čo to je, ale dostávam rôzne tabletky, injekcie, pravidelne chodím na krv a cítim sa trošku lepšie.
Vyšetrenia a lieky však stoja veľa korún a hoci sú moji majitelia zodpovední a uzatvorili mi zdravotné poistenie, aj to má svoje limity. Pomôžete mne a mojím páničkom predĺžiť náš spoločný čas? Veľmi by som chcel robiť radosť im, ale aj všetkým ľuďom, ktorých stretnem, lebo ja som veľký milovník ľudí veľkých aj malých.











